ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 22:29

Sırt ağrısını önleyecek tişört

Sırt ağrısını önleyecek tişört

Sırt ağrısını giderecek ve sizi dik tutacak tişört geliştirildi. Geliştirilen tişört aynı zamanda göbeğinizi de saklıyor.


Bilgisayar başında çalışanlar için çok önemli bir ürün geliştirildi. Yeni geliştirilen bir tişört sırtı dik tutarak ağrımasını engelliyor. Aynı zamanda oturuken kasların daha sıkı olmasını sağlıyor.

Uzmanlar sırt ağrılarının yanlış oturma ve ayakta durmadan kaynaklanan kasların zayıflamasıyla ortaya çıktığını söylüyor. Kendini bırakmış bir şekilde oturma veya yürüme, kasları, tendonlar, bağları ve diskleri aşırı germeden kaynaklanan bu zayıflık ağrıların en büyük nedeni.

Yeni geliştirilen tişört bir sırt dewsteği gibi işlev görecek. Öne eğik olan omuzları geriye çekecek ve omurgaları doğru hizasına getirecek. Kaslara baskı yaparak boyun ile omuzlar arasındaki bağlantıyı kuracak. Ayrıca ortasında bulunan panelle gevşek durmanızı engelleyecek ve merkezi kaslarınızı destekleyecek.

Üretimini yapan İngiliz Pelham & Strutt şirketi tişörtün insan duruşunu geliştireceğini iddia ediyor. Buna bağlı olarak da sırt ağrılarını engelleyeceğini düşünüyorlar. Ayrıca şirkete göre bu tişört insanı girinti ve çıkıntıları kavrayarak daha zayıf gösterecek.

Tişörtün Loughborough merkezli fizyoterapist Judith Pitt-Brooke'ın öncülüğünde iki yıl içinde üretilmesi planlanıyor. Daily Mail'de yer alan habere göre Pitt-Brooke şirkete anatomi ile ilgili bilgiler verdi ve ona göre çaşılmalar başladı. Tişörtün üretildikten sonra 140 TL civarında bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER