ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 10:07

Şırnak’ta, AK Kadınlar Ormanı oluşturuldu

Şırnakta, AK Kadınlar Ormanı oluşturuldu


AK Parti Kadın Kolları tarafından, '’Bir Ağaç Bin Nefes, Bir Kadın Bin Umut’' sloganı ile yürütülen çalışma kapsamında, ülke genelinde olduğu gibi Şırnak’ta da AK Kadınlar Ormanı kuruldu.

Arslan Başar mevkisinde fidan dikimi için düzenlenen törene AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan ile partililer katıldı. Hatice Atan, partililer ve görevliler tarafından 25 bin adet fidan dikildi. 25 bin fidan dikiminin ardından ak kadınlar ateş yakarak hep birlikte Kürtçe ve Türkçe müzik eşliğinde halaylar çekti. Öte yandan Şırnak’ta ilk kez bir kadın ormanı da oluşturulmuş oldu.

AK Parti Şırnak Milletvekili Mehmet Emin Dindar, Şırnak’ın daima yeşil alanları ile anılması gerektiğini ifade etti. Dindar, “İnşallah sadece taş ve dağ değil yeşilliği ile de anılabilecek bir Şırnak’ı görmek istiyoruz o yönden şanslıyız aktif bir müdürümüz vardır bu 25 bin Allah nasip ederse bir sene içerisinde bu 10 ile çarptığımız zaman o zaman 25 değil 250 bin olarak bekliyoruz o yönden başarılar diliyorum hayırlı günler diliyorum." dedi.

Törende açıklamada bulunan Şırnak AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hatice Atan ise “Türkiye genelinde bu çalışma yapıldı yağışlardan dolayı bizde bir türlü fidanlarımızı dikemedik orman işletmeleri il müdürümüz ile bu güne uygun gördük hava şartları dolayısıyla sayın vekilimizin de katılımıyla bütün Şırnaklı teşkilatımızın katılımıyla bugün fidanlarımızı diktik şunu diyoruz ‘her kadın bir fidandır toprak ne kadar kökler toprağı güçlendiriyorsa biz kadın olarak ta kadın siyasetçi olarak ta Ak kadınlar olarak o kadar bir fidanın kökleri kadar güçlü olur. ’O yüzden bugün Şırnak’ta karşıda gördüğünüz gibi dağlarda kar var ama burada bir bahar havası yaşanıyor bizde bütün kadın teşkilatımız ile bugün burada fidanlarımızı diktik vekilimizde katıldılar sayın vekilime il başkanıma teşekkür ediyorum özellikle zaten her kadın bir fidandır bir çiçektir umut ediyorum ki Şırnaklı kadınlarımız da bu toprağa diktikleri fidanlarla o kökleri en derinlere salarlar ve Şırnaklı ak kadınların ne kadar güçlü olduklarını gösterirler." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER