ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:09

Sincan'da pide fırınlarına sıkı denetim

Sincanda pide fırınlarına sıkı denetim


Ankara'nın Sincan ilçesinde zabıta ekipleri, Ramazan ayının vazgeçilmezi pidelerin ne kadar sağlıklı ve hijyenik koşullarda üretildiğini belirmek için ilçedeki fırınları denetledi.

Sincan Belediyesi, vatandaşların sağlıklı, hijyen ve gramaj kurallarına uygun pide tüketebilmesi için fırınları yakın takibe aldı. Düzenli periyotlarda yapılan denetimlerde pidelerin üretildiği ortamdan, gramajına, hijyen kurallarına uygun olup olmadığına kadar bir çok konu zabıta ekipleri tarafından titizlikle inceleniyor.

Pide üretimi yapan fırınlar tek tek tespit edilerek, bu işyerlerine ani baskınlar yapılıyor. Zabıta ekiplerince yapılan denetimlerde ilçede bulunan 21 fırının tamamı denetlendi. Personelin tırnaklarından iş elbisesine, pidenin gramajından teftiş karnelerine kadar her ayrıntıya bakıldı. Denetimlerde bazı fırınlarda küçük eksiliklere rastlanırken, fırınların büyük çoğunluğunun kurallara tam anlamıyla uyduğu gözlendi. Ekipler, bazı eksiliklerin giderilmesi için fırın sahiplerini uyararak para cezası uyguladı. Temiz ve sağlıklı pide üreten fırın sahiplerine teşekkür eden Zabıta ekipleri, tüketicilerin Sincan’daki fırınlardan gönül rahatlığıyla pidelerini alabileceklerini belirtti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Vatandaşlarımızın sağlıklı pide tüketebilmesi için yaptığımız fırın denetimlerini Ramazan ayı içerisinde daha da sıklaştırdık. Temiz ve hijyenik kurallara uygun ortamda üretilen pideleri tüketmek her vatandaşın hakkıdır. Belediye olarak bunu sağlamak için gereken önlemleri alıyoruz. Denetimlere devam edeceğiz." dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER