ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 13:30

Simav'da 'Gül'le Yaşamak' yarışması yapıldı


Kütahya'nın Simav ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Simav Öğretmenler Yardımlaşma Derneği tarafından "Gül'le Yaşamak" isimli okuma yarışmasının sınavına 4 bin öğrenci katıldı. Hz. Muhammed (SAV)'in hayatını okuma yarışmasında ortaokul öğrencilerine 60, liselilere 80 soru yöneltildi. Simav, Pazarlar ve Şaphane ilçelerindeki 50 okulda yapılan sınavın gözetmenleri, okulların öğretmenleri oldu.

Simav Öğretmenler Yardımlaşma Derneği Üyesi Nurullah Aydoğan ödül töreninin 4 Mayıs 2013 günü düzenleneceğini belirterek, "Sınavımız, çok ciddi bir şekilde hazırlandı. Derneğimiz tarafından sınav komisyonu kuruldu. Başarılı olan öğrencilere bilgisayar, Ipad, telefon, bisiklet ve yaklaşık 150 öğrenciye çeşitli hediyeler verilecek." dedi.

Sınava, Ümit Kesmez'in "Peygamberimiz'in Nurlu Hayatı" kitabını okuyarak hazırlandığını belirten Simav Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerinden Adem Toprak ise, "Kitabı okurken, Peygamber Efendimiz'le ilgili çok güzel bilgiler edindim. Sınavdan çok umutluyum. Bu konuda bizi bilgilendiren, emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili bilgi veren eğitimci Birsel Alptekin de öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırma amaçlı yarışmanın iki ay önce başladığını belirterek, böyle bir sınavın Simav'da ilk defa yapıldığını söyledi. Bu ve bunun gibi sınavların sürekli hale gelmesini isteyen Alptekin, çocuklara Peygamber aşkını yaşatmak ve O'nu örnek almanın herkesin görevi olduğunu ifade etti. Alptekin, sınavda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER