ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 10:41

Silopi'de Hemşireler Haftası'na pastalı kutlama

Silopide Hemşireler Haftasına pastalı kutlama


Şırnak’ın Silopi ilçesinde görev yapan hemşireler, Devlet Hastanesi'nin düzenlediği Hemşireler Haftası etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte kesilen pastaları yiyen hemşireler, kutlamanın ardından görevlerinin başına döndü.

Silopi Devlet Hastanesi, 'Hemşireler Haftası' nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Hafta nedeniyle düzenlenen etkinlikte buluşan hemşireler, pasta kesti.

Kutlamadan sonra açıklamalarda bulunan Hastane Başhekimi Dr. Kerem Alptekin, "İnsan için hayatta her şeyin önüne geçen ve her daim aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biri sağlıktır. İnsan ve insanın sağlığı göz önüne alındığında, bu yolda gösterilen tüm gayret ve sağlanan hizmetlerin kutsallığı, çok daha büyük önem kazanmaktadır. Ülkemizde sürdürülen sağlık hizmetlerinin vefakar, sevgi dolu ve çalışkan personeli olan hemşireler, insana hizmet etmek gibi kutsal ve onurlu bir mesleği özveri ile icra eden kişilerdir. Hemşireler, sağlıklı bir toplumun oluşması ve bireylerin sağlığının korunarak hayatlarını kaliteli bir biçimde sürdürmelerini temin için hiçbir ayırım gözetmeksizin, gecesini gündüzüne katarak çalışan gizli kahramanlardır." dedi.

İnsan sağlığından daha önemli ve öncelikli hiçbir şeyin olamayacağı bilinci içerisinde her şart altında büyük bir fedakârlık örneği sergileyen hemşirelerin verdikleri hizmet, her türlü övgü ve takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Dr. Alptekin, şunları söyledi: "Bu vesile ile ilimiz genelinde hizmet veren tüm hemşirelerin Hemşireler Haftası’nı kutlar, görevlerinde üstün başarılar diler, hemşirelerimiz ve aileleri başta olmak üzere, tüm halkımıza sağlık ve esenlik dolu günler temenni ederim."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER