ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 17:01

Sıkışan yolcuyu kurtarmak için treni kaldırdılar

Sıkışan yolcuyu kurtarmak için treni kaldırdılar

Avustralya’nın Perth şehirdeki tren istasyonunda bugün kayarak tren ile platform arasına bacağı sıkışan kişinin imdadına yolcular yetişti.


 

İnanılmaz kurtarma anı saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, yolcular el birliği ile treni eğerek yolcuyu kurtardı. 

Tren işletmesi tarafından yapılan açıklamada, bugün sabah yaşanan kazada bir yolcunun kayarak bir bacağının tren ile platform arasındaki 5 santimetrelik boşluğa sıkıştığı bildirildi. 

Sıkışan yolcunun yardımına görevliler yetişirken, ilk önce yolculara trenin diğer tarafına toplanmaları söylendi. Bununla trenin bir az olsa yana yatacağı ve sıkışan yolcunun çıkarılacağı düşünülüyordu. Ancak bu işe yaramadı.

Daha sonra görevliler yolculardan dışarı çıkmalarını ve tren boyunca dizilmelerini istedi. El birliği ile vagon sıkışan yolcunu aksine doğru iterek, tren hafif bir şekilde eğildi. Bu şekilde sıkışan yolcunun bacağı kurtarıldı. 

Tedavi gören yolcunun ise bir sonraki tren ile seyahat ettiği açıklandı. İlginç olay ve yolcuların birlik olduğu kurtarma anı ise güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER