ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 11:47

Siirt'te cinnet getiren asker


Siirt Valisi Ahmet Aydın, Pervari ilçesinde bir askerin cinnet getirerek 3 arkadaşını şehit etmesi ve kendisini yaralaması olayının çok yönlü araştırıldığını söyledi.
     Vali Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ardından Van Asayiş Jandarma Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç ve ildeki komutanlarla birlikte İğneli Jandarma Karakolu'na gittiğini ifade etti.
     Olayla ilgili araştırmanın sürdüğünü belirten Vali Aydın, şunları söyledi:
     ''Olay çok yönlü araştırılıyor, karakolu ziyaret ederek askerlerle görüştüm ve moral verdim. Olayı gören 20'ye yakın erle görüştük, olaya tanık olan askerleri dinledik. Asker Samet Maya, olay günü saat 15.00 sularında nöbete gönderilmek üzere arkadaşları tarafından uyandırılmış. Uyandırılır uyandırılmaz 'anneme babama küfretmişler' deyip silaha sarılmış. Rastgele açtığı ateş sonucu üç arkadaşını yaraladıktan sonra 'ben ne yaptım diyerek' bu kez de kendi omzuna ateş açmış. Maalesef arkadaşları şehit oldu. Kendisi de ağır yaralandı, tedavisine devam ediliyor. Asker arkadaşları onun çevresinden veya komutanlarından bir sıkıntısının olmadığını belirtiyorlar. Olay ilk etapta cinnet olarak gözüküyor. Kesin sonuç ancak soruşturmanın sonunda belli olacak.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER