ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 14:50

Sigara içenlere göz açtırılmıyor

Sigara içenlere göz açtırılmıyor


Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı tütün denetim ekipleri hafta sonunda kent merkezi ve ilçelerde başta eğlence merkezi işletmelerde sigara denetimi yapıldı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kahvehane, cafe, restaurant gibi kapalı alanlarda tütün denetimi yaptı. Denetimlerde, ticari taksi duraklarını da denetleyen tütün ekipleri, şoförlere arabalarında bulundurmak üzere sigara içilmez levhası dağıtılarak şoförlere konu hakkında bilgilendirme eğitimi de verildi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aslıhan Külekçi Uğur ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan Tütün Denetim ekiplerimiz haftası yoğun bir mesai harcayarak sigara denetimlerini aralıksız olarak yapmıştır. İlimiz merkez ve ilçelerinde hafta sonu 297 denetim yapılarak dört işletmeye sigara içildiğinden dolayı cezai uygulaması, dört kişiye de sigara içtiği için ceza verilmiş olup, üç işletmeye de sigara içilmez levhası olmadığı için cezai yaptırımları uygulanmıştır. Tütün denetimlerimiz bundan sonra da sürekli olarak ekiplerimiz tarafından devam edecektir.“ dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER