ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2014 Çarşamba 13:46

Sigara dağıtım araçlarını böyle gasp ettiler

Sigara dağıtım araçlarını böyle gasp ettiler

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri özellikle sigara araçlarına yönelik gasp gerçekleştiren şebekeye yönelik çalışma başlattı.


İstanbul’un çeşitli ilçelerinde sigara dağıtım araçlarını gasp eden zanlılar polisin operasyonuyla yakalandı. Zanlıların güvenlikçi kılığına girerek sigara araçların gasp anı, güvenlik kameralarına yansıdı.

Zanlılarının kimliklerini tespit eden ekipler 3 Kasım’da operasyon için düğmeye bastı. Kartal, Sancaktepe ve Maltepe ilçelerine yapılan eş zamanlı operasyonda A.B. (28), N.G. (37) ve İ.S. (29) adlı şahıslar gözaltına alındı.

Zanlıların 12 Nisan’da Pendik’te sigara dağıtımı yapan N.K. (28) isimli görevliyi silah zoruyla etkisiz hale getirilerek 40.000 TL parasını gasp ettiği, 16 Eylül tarihinde yine Pendik’te sigara dağıtımı yapan E.D. (27) adlı erkek şahıs 2.000 TL para ve 39 Karton sigaranın gasp edilmesi olayını gerçekleştirdiği ifade edildi.

Aynı şahısların 21 Ekim’de bu kez Tuzla’da ortaya çıktıkları ve sigara dağıtımı yapan B.E. (33) isimli şahsı, 30 Ekim tarihinde ise Çekmeköy’de sigara dağıtımı yapan U.U. isimli görevliyi gasp ettikleri belirlendi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde işlemleri tamamlanan zanlılar, adliyeye sevk edildi

Zanlıların sigara dağıtım araçlarını gasp etme anların, güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde zanlılar güvenlikçi kılığında sigara dağıtım aracına yaklaşıyor. İçeri girerek aracın kapısını kapatan zanlıları, görevliyi silah zoruyla etkisiz hale getiriyor. Bantla ellerini bağlayan zanlılar, parayı çaldıktan sonra hızla uzaklaşıyor.

Bir diğer olayda ise yine zanlılar başka bir sigara dağıtım aracını hedef alıyor. Araca girerek görevlinin ellerini plastik kelepçe ile bağlayan zanlılar bu kez arabayla birlikte kaçıyor. Sigara dağıtım şirketinin çalışanı ise bu sırada çaresizce aracın arkasında bekliyor. Zanlılar bir süre sonra bir üstgeçidin yakınında aracı terk ediyor.

(İHA)


KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER