ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 11:20

SGK, firmaları ödüllendirdi

SGK, firmaları ödüllendirdi


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Samsun İl Müdürlüğü Sosyal Güvenlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği törende il genelinde düzenli prim öden ilk 10 firma plaketle ödüllendirildi.

Yelken Kulüp’te gerçekleşen etkinliğin açılış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Selami Göz, Samsun’un yıllık 50 milyon lira prim tahsilatı ile ülke genelinde ilk 20 içinde yer aldığını söyledi. Sosyal güvenlik sisteminin toplumun tüm kesimlerini doğrudan ilgilendirdiğini hatırlatan Selami Göz, "Sağlık, güvenlik ve sosyal barışın kalıcı hale gelmesini sağlayan gücünü dayanışma bilinciyle uzlaşmacı sorumluluktan alan kurumsal bir yapıdır. Toplumsal kaynakların verimli kullanılması sosyal güvenlik anlayışı temeline dayanan kaliteli ve sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi toplumumuzun geleceğe daha güvenli bakabilmesini sağlayacaktır. İlimizde 2008 yılında 15 bin 440 olan işyeri sayısı 2012 yılında 21 bin 10’a yükselmiş ve bu işyerlerinde çalışan sigortalı sayısı ise 2008’de 94 bin 318 iken 2012 yılında 137 bin 209 kişiye çıkmıştır. İlimiz 50 milyon liralık prim tahsilatı ile Türkiye sıralamasından 20’inci sırada yer almaktadır. Bugünde ilimizde düzenli prim ödeyen ilk 10 işverenimizde teşekkür plaketi vermek istedik.” dedi.

SGK’nın Türkiye’nin önemli kurumlarından birisi olduğunu belirten Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "SGK önemli bir değişim süreci yaşıyor. Yapılan reformlarda farklı farklı hizmet veren kurumlar tek çatı altında toplanarak SGK oluşturuldu. Kurumların verdiği hizmetler oluşturulan kurum sayesinde çok daha iyi bir seviyeye yükseldi. Bu sayede kurumdan memnun olan vatandaşların sayısı en üst seviyeye çıktı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi SGK Samsun İl Müdürlüğümüz hizmetlerini başarıyla yerine getiriyor." diye konuştu.

Konuşmaların ardından düzenli prim ödeyen ilk 10 firmanın yetkililerine teşekkür plaketlerini Samsun Valisi Aksoy verdi. Etkinlik protokol ve ödül alanların hatıra fotoğrafı çekinmesiyle son buldu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER