ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Şubat 2014 Perşembe 12:01

Sevgililer Günü'nde 47 nikâh

Sevgililer Gününde 47 nikâh

Günde ortalama 17 kişinin nikâh işlemini gerçekleştiren Ankara Mamak Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü’ne Sevgililer Günü dolayısıyla 47 başvuru yapıldı.


Sabah 09.30‘da başlayacak nikâhlar, 16.00’da sona erecek. 14 Şubat'ta dünya evine girmek isteyen çiftler birkaç ay öncesinden randevu alırken, evlenmek için aylardır bugünü bekleyen çiftler, bu tarihi hayatlarının tarihi olarak evlenme cüzdanına yazdıracak. Hayatlarını birleştirmek isteyen vatandaşların mutluluklarına ortak olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hemşehrilerimin iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmak bizim görevimiz” dedi.

YENİ NİKAH SALONU 14 ŞUBAT’TA HİZMETTE

Mamak Kültür Merkezi içerisinde yapılan yeni nikâh salonu da 14 Şubat’ta hizmete açılıyor. 100 kişi oturma kapasitesine sahip olan salonda asma tavan, gelin ve damat odası, gelin ve damat için ayrı giriş ve misafir koridoru bulunuyor. Ailenin ilk adımının nikâhla başladığını belirten Akgül, “Kültürümüzde nikâh çok önemlidir. Aile toplumun temel taşıdır. Bu güzel nikâh salonunun hemşehrilerime hayırlı uğurlu diliyorum.” dedi.




KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER