ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:06

Sevgi Çocukları, 'Töre'yi tiyatroyla anlattı

Sevgi Çocukları, Töreyi tiyatroyla anlattı


 Adana Valiliği tarafından yürütülen ‘Sevgiye Uzanan Eller’ projesi kapsamında tiyatro eğitimi alan ilköğretim öğrencilerinin hazırladığı tiyatro oyunları Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sergilendi.

Cafer Recai Gizer İlköğretim Okulu öğrencilerinin, eğitmenleri Ozan Sargın yönetiminde sergiledikleri ‘Töre’ adlı oyunu, projenin en büyük destekçilerinden Vali Hüseyin Avni Coş’un eşi Aylin Coş da izledi.

Vali Yardımcısı Halis Arslan, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü yetkilileri, projeye destek veren gönüllüler, sivil toplum örgütleri temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin izlediği tiyatro büyük beğeni topladı.

Proje ile kentin özellikle yoğun göç alan gecekondu bölgelerindeki ilköğretim çağındaki çocukları sanatsal faaliyetlere yöneltmeyi amaçlandıklarını aktaran Aylin Coş, “Öğrencilerimizce hazırlanan tiyatro gösterilerinin sonunda, 27 Mayıs Pazartesi günü Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nca ‘Çocuk Hakları’ konulu tiyatro gösterisi çok geniş bir katılımla sahnelenecek. Bu tür etkinlikler, projenin amacına ulaşmasına öncülük ediyor. Verilen desteğin her geçen gün artması bizleri ayrıca sevindiriyor. Bu konudaki duyarlılığın toplumun tüm kesimlerinde artarak sürmesini diliyoruz." dedi.

Başarıyla sergilenen ve büyük beğeni toplayan tiyatro gösterilerinin ardından Aylin Coş tarafından, öğrencilere katılım belgesi verildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER