ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Haziran 2013 Cumartesi 15:05

Selin vurduğu Kabataş ilçesine itfaiye ile içme suyu taşınıyor

Selin vurduğu Kabataş ilçesine itfaiye ile içme suyu taşınıyor


Ordu'nun Kabataş ilçesinde meydana gelen selde büyük hasar gören su arıtma tesisinin devre dışı kalması nedeniyle ilçeye dört gündür içme suyu çevre ilçelerden itfaiye araçlarıyla getiriliyor.

Ordu’da geçtiğimiz günlerde yaşanan selin en fazla zarar verdiği ilçelerin başında gelen Kabataş, selin yaralarını sarmaya çalışıyor. Sel nedeniyle ilçedeki belediyeye ait su arıtma tesisinin zarar görmesi üzerine Ordu merkez, Fatsa ve Ünye'den su tankerleriyle ilçeye su takviyesi yapılıyor. İlçeyi Fatsa'ya bağlayan karayolu üzerinde meydana gelen göçük karayolları ekiplerince temizlenerek yolun tekrar ulaşıma açılması için çalışma başlatıldı.

Kabataş Kaymakamı Bekir Demir, “Valilik, İl Özel İdare, Belediye, Devlet Su İşleri başta olmak üzere bütün kurumlarımız buradayız ve selin verdiği hasarı tamir etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Kabataş Belediye Başkanı Yakup Yılmaz da yağış sonrasında yaşadıkları en büyük sıkıntının su olduğunu belirterek, “Şu anda bizim en büyük acil ihtiyacımız suyumuz. Ordu, Fatsa, Ünye Belediyelerine ait itfaiye araçları vatandaşlara su taşımaya çalışıyor. Bir de mahallelerde çeşmelerden akıttığımız sularla su ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Yeni sondaj kuyuları kurup bir an önce Kabataş’a su vermek için uğraşıyoruz. Ama bu kısa vadede olacak bir şey değil. Hedefimiz Kabataş’ı bir hafta içerisinde suya kavuşturmak. Kabataş, tarihinde görülmemiş müthiş bir selle karşı karşıya kaldı.” diye konuştu.

Şiddetli yağışın ardından Ordu Valiliği ve selden zarar gören ilçe kaymakamlıkları tarafından hasar tespit çalışmalarına başlandı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca da söz konusu ilçelere aktarılmak üzere 500 bin lira acil yardım ödeneği gönderildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER