ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 15:17

Şehit ve engelli anneleri ile engelli çocuklar kahvaltıda bir araya geldi

Şehit ve engelli anneleri ile engelli çocuklar kahvaltıda bir araya geldi


Zonguldak Ereğli Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 'Anneler Günü' dolayısıyla Midilli Park'ta engelli ve şehit ailelerine kahvaltı verdi.

Kahvaltı'ya katılan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ile eşi, Kent Konseyi Kadın Meclis Başkanı Neriman Posbıyık, engelli çocukların anneleri ile şehit annelerine çiçek vererek anneler gününü kutladı. Kahvaltı organizasyonuna katılan engelli çocuklara Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve belediye meclis üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verilirken, engelli çocuklar çalan müzik eşliğinde eğlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neriman Posbıyık, 2013 yılını engellilere adadıklarını ve bundan sonraki günlerde de etkinliklerin devam edeceğini söyledi. Bayan Posbıyık, "Engel tanımayan yavrularımla anne ve babalarıyla yakınları ve sizlerle birlikte olmaktan, arkadaşlarım ve ben çok mutluyuz. Yavrularımızla ve sizlerle güzel bir anneler günü bahar gününü birlikte yaşamak istiyoruz. Amacımız sadece bu. Engelli sınıflarında yavrularımız araç gereç ve fiziki anlamdaki donanımla çok önemli günlere imza atacaklarına inanıyorum. Biz 2013 yılını engelli yavrularımıza tamamen adamış durumdayız. Bundan sonraki bütün projelerimizde de 2013 yılının sonuna kadar engelli yavrularımızla ilgili projelerimiz geliyor. Bizi lütfen takip edin. Sizi seviyorum." diye konuştu.

"ANNELERİMİZİN ELLERİNDEN ÖPÜYORUM"

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise konuşmasında, annelerin anneler gününü kutladı. Posbıyık, engelli öğrencilerin sergilediği müzikal tiyatro etkinliğinden oldukça etkilendiğini söyledi. Posbıyık, "Eli öpülesi annelerin anneler gününü bütün yüreğimle kutluyorum. Hepsinin ellerinden öpüyorum. Saygılarımı sunuyor ve Allah uzun ömür versin diliyorum. Ben özellikle yine de kent konseyi başkanına, yönetim kurulu üyelerine, aynı zamanda kadın meclisi başkanı ve yönetim kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Engelliler noktasında gerçekten muhteşem günler geçirdiler. Geçen akşam Erdemir Kültür Merkezi'nde inanılmaz bir gece yaşadık. Belki buraya gelmeyenler bu fırsatı maalesef kaçırdılar. Hem güldük sevinci yaşadık, hem takdir ettik, hem üzüldük bütün duygularını bir anda yaşadık. Orada çocuklarımızın yaptıklarını gördükçe büyük bir iftiharla onları ayakta alkışladık. Bugün yine beraberiz. Muhteşem bir ortam içerisinde hep beraberiz. Bizim için önemli olan birlik ve beraberliğimiz. Sevgi yumağı olmamız. Sevgiyi yaymamız. Bir araya gelip bir arada eğlenebilmemiz. Çocuklarımızla, orta yaşlılarımızla ve yaşlılarımızla daima svgiyi ön planda tutmak üzere yapılan bu toplantıların çok büyük katkısı olacağına inanıyorum." dedi.

Kahvaltı organizasyonunda, Ereğli Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği tarafından Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neriman Posbıyık'a 'yılın annesi' ödülü verildi. Dernek 2. Başkanı Levent Özkul, Neriman Posbıyık'ın yıl içerisinde yaptığı yardımlar ve etkinliklerden dolayı Neriman Posbıyık'ı yılın annesi seçtiklerini belirterek, kendisine plaket verdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER