ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 13:55

Şehit aileleri idam istiyor

Şehit aileleri idam istiyor


Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘teröristlere idam geri gelsin’ yönündeki açıklamalarına destek vererek, “Biz bunu yıllardır istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu işi onaylasın, onların ellerini değil ayaklarını öperiz.” dedi.

110 şehidi bulunan Zonguldak’ta şehit aileleri, terörle mücadelede şehit düşen çocuklarının fotoğraflarına bakarak teselli buluyor. Yıllar geçse de acılarının dinmediğini ifade eden şehit babaları, idam konusunda hükümete tam destek veriyor.

Başbakan’ı bu zamana kadar danışmanlarının yanlış yönlendirdiğini iddia eden Yorulmaz, “Bu ülkede 20 yaşında çocuklarını şehit veren insanların rızasını almadan Meclisimiz idam kararını kaldırdı. Hem de Avrupa’nın baskısı altında yaptı. Avrupa ise eyaletlere bölünmüş, eyaletlere göre halen idam devam ediyor. Örneğin bir bölgede idam yokken bazı eyalette idam devam ediyor. Biz zaten başından beri idamın gelmesini istiyorduk. Evvela bizim razılığımızı almaları gerekiyordu. Son zamanlarda Sayın Başbakanımız, BDP’lilerin teröristler için açlık grevi başlatması üzerine idam konusunu gündeme getirdi. Devleti idare edenlerin ya idamı geri getirmesini ya da bu konuyu halk oylamasına sunmasını istiyoruz.” dedi.

    BİZ DE İDAMIN GELMESİ İÇİN MECLİS’TE AÇLIK GREVİ BAŞLATACAĞIZ

 Ülkedeki bütün şehit aileleri olarak Meclis'in önünde idamın gelmesi için açlık grevi başlatacaklarını duyuran Yorulmaz, “Özellikle Apo’nun asılması için açlık grevi başlatacağız. Her ilden 2’şer otobüs kaldırarak idam kararı için Ankara’da Meclis'in önünde açlık grevi yapacağız. Onların istekleri bitmiyor. Bugüne kadar Meclis'ten çok istekleri geçti ama PKK, Kürt halkını temsil etmiyor. Ne kadar istekleri karşılansa bile utanmadan Kürt devletinden bahsediyorlar. Ayrıca Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir polisimize hakaret etmesini kınıyoruz.” şeklinde konuştu.

Milletvekillerinin Meclis'te açlık grevi başlatmasına da değinen Zonguldak Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yorulmaz, şunları söyledi: “Ne istedikleri belli değil. İdam kararı gelirse bu işin ortadan kalkacağına inanıyoruz. Çünkü yılanın başı küçükken ezilmeliydi. Ben bir kere daha sesleniyorum: Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bu işi onaylasın, ellerini değil ayaklarını öpeceğiz. Bizim çocuklarımızı vuran, polise askere kurşun sıkanları idam etmeyip bekletmeleri hata.”

Maden ocaklarından emekli şehit babası Murat Maden(78) ise “Ben idamın gelmesini istiyorum. İdam gelirse yerinde bir karar olur. Hak ve adalet yerini bulur. Koskoca ülkede 20 yaşındaki gençlerimizi şehit edenler neden idam edilmesin?” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER