ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 15:15

Şehir Tiyatrosu atölye öğrencileri ilk oyunları 'Öteki'yi sahneledi

Şehir Tiyatrosu atölye öğrencileri ilk oyunları Ötekiyi sahneledi


 Batman Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nda 6 aylık temel eğitimden sonra atölye öğrencilerinin ilk oyun olan 'Öteki', Yılmaz Güney Sineması’nda sahnelendi.

Daha önce Dilek Güven’in, Max Frisch’in 'Andorra' adlı oyunundan 'Öteki' adıyla uyarladığı ve pek çok kez sahnelenen oyun, Batman Şehir Tiyatrosu’nun gençlere yönelik bir atölye çalışması olarak değerlendirilip 13 atölye öğrencisi tarafından İsa Arat yönetmenliğinde sahneye konuldu. Belediye Başkan Yardımcısı Gülistan Akel ve Hayrettin Caymaz’ın da izlediği oyunun ana teması öteki kavramı.

"EKİM’DE YENİ OYUNLARIMIZ VAR"

Oyundan sonra kısa bir açıklama yapan yönetmen, atölye eğitmeni ve aynı zamanda Batman Şehir Tiyatrosu sanatçılarından İsa Arat, “Aslında biz bu oyunları Eylül-Ekim gibi çıkarmayı düşünüyorduk. Ama benim kendi grubumda olan birkaç arkadaşın önümüzdeki dönemde burada olamama ihtimali nedeniyle biz bunu erkene aldık. Bizim iki atölye oyunumuzda kısmet olursa ekim ayı içinde şehir tiyatrosunun yeni oyunları ve yeni öğrencilerimizle beraber yine karşınızda olacağız." dedi.

Genç atölye sanatçılarına katılım belgelerini veren Gülistan Akel ise oyuncuların performansından etkilendiğini belirterek, “Ben şaşırdım. Hakikaten böyle bir performans beklemiyordum. Öncelikle emeğinize sağlık. Hakikaten profesyonel bir oyunculuk sergilediniz. Bunu öncelikle söylemek istiyorum. Bu açıdan emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, özellikle şehir tiyatrosu koordinesindeki sanatçı arkadaşlarımıza, onun dışında bize destek sunan, çalışmalara ilgi gösteren, böyle profesyonel bir çalışma performansı ortaya koyan arkadaşlarımıza tek tek ben teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER