ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 14:42

Sayar: İş kazalarında Avrupa'da ilk sıradayız

Sayar: İş kazalarında Avrupada ilk sıradayız


 İş güvenliği uzmanı İrfan Sayar, Türkiye’nin iş kazalarında Avrupa'da birinci dünyada ise ikinci sırada olduğunu söyledi.

AB Haftası Etkinlikleri programı çerçevesinde, TÜMSİAD Adana Şubesi'nde gerçekleştirilen 'İş Sağlığı ve Güvenliği' konulu toplantıya konuşmacı olarak katılan İrfan Sayar, iş kazalarına değindi. 'İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun getirdiği yasal sorumlulukları ifade eden Sayar, işveren ve çalışanların yükümlülüklerini anlattı. İşverenin 'risk analizi' yaptırmasının zorunlu olduğunu hatırlatan İrfan Sayar, "Aksi takdirde en az 30 bin lira ceza yersiniz." diye konuştu.

Sayar, "Türkiye, Avrupa'da iş kazalarında kaybedilen hayatlar bakımından maalesef birinci sırada. Dünyada da Çin'den sonra ikinciyiz. Yılda yaklaşık bin 500 kaybımız var. Bunun için kurallı iş hayatı ve kurallı bir işçi sağlığı ve iş güvenliği için mutlaka uygulamada, kağıt üzerinde kalmayarak hayata geçirmelisiniz." diyerek işadamlarını uyardı. Sayar, daha sonra toplantıda bulunan iş adamlarının sorularını cevapladı.

Toplantı sonunda TÜMSİAD Başkan vekili Hakan Can, katılımcılara ve iş güvenliği uzmanı İrfan Sayar'a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER