ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Eylül 2013 Çarşamba 19:43

'Şantiye şefi gibi görev yapıyorum'

Şantiye şefi gibi görev yapıyorum


Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, çalışmaları bir bir gezip gözlemlediğini ifade ederek, ''Şantiye şefi gibi görev yapıyorum.'' dedi.

Bingöl'de başlatılan kentsel dönüşüm, altyapı ve üst yapı çalışmaları hakkında bilgi veren Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, kentsel dönüşüm projesinin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte yürütülen bir proje olduğunu ifade ederek, ''Hamd olsun 516 hak sahibinin yüzde 90'ıyla uzlaşma sonucunda, geri kalan yüzde 10'un da kamulaştırma bedelini ödemesi sonucu bu projeyi başlattık. TOKİ bunların ihalelerini iki grup olarak yaptı. Burada bin 376 konut, belediye hizmet binası, alışveriş merkezi, terminal, cami, sosyal tesis, 32 derslik ilköğretim okulu, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, spor alanları ve ayrıca kara yolları tesislerini terminalle birlikte şehir dışında yaptırıyoruz. Bu alanda toplamda 50'ye yakın blok inşa edilecek. Bu proje, Bingöl ölçeğinde çok büyük bir proje, toplam maliyeti 200 milyon olan bir projedir.'' diye konuştu.

Üst yapı projesinin yüzde 25'lik kısmının bittiğini ve denetimleri bizzat yaptığını ifade eden Atalay, başkan yardımcıları ve teknik kadroların bu kontrolleri yaptığını, aksayan ve hatalı uygulamaların anında düzeltildiğini ifade etti. Atalay, şöyle dedi: "Ben adeta şantiye şefi gibi görev yapıyorum burada. Üst yapı çalışmalarını yüzde 25 tamamladık. Kurban Bayramı'na kadar yüzde 50 oranında bitirmiş olacağız. Tabi yine mevsime bağlı olarak hedefimiz minimum yüzde 75 üst yapıyı bitirmek. Hava şartları iyi giderse bu oran daha fazla artabilir. Üst yapıya başlarken hedefimizi bu yıl için yüzde 75 olarak ayarlamıştık. Hava şartları el verirse daha yüksek olacak bu oran, tabi bu üst yapı yapıldıkça bugüne kadar eziyet çeken, sıkıntı çeken, tozdan bunalan hemşehrilerimiz büyük oranda rahatlama yaşayacaklar.''


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER