ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 10:53

Sancaktepe'de engellliye engel yok

Sancaktepe ilçesinde İSÖM ile 2000 vatandaş engellerine ve sorunlarına çözüm üretiyor.


 

Sancaktepe'de engelliye engel yok kapsamında düzenlenen toplantıda engellilere yönelik yapılan çalışmalar anlatıldı. Yapılan toplantıda Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan:   “ Engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin ne gibi sorunlarla karşılaştığının farkındayız ve hayatın her alanında onların yaşamını kolaylaştırıcı düzenlemelerimizi yapıyoruz. Şunu gururla söyleyebilirim ki; İstanbul’un en büyük Özürlüler Merkezi, ilçemizde bulunuyor. Sancaktepe İSÖM, çok çeşitli faaliyetleri bünyesinde toplayarak, ilçemizde yaşayan engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üretiyor. Tekerlekli sandalye temininden protez ihtiyaçlarına, mesleki eğitimden rehberlik ve danışmanlık hizmetlerine kadar her konuda, Sancaktepe’deki engelli vatandaşlarımıza destek oluyor. Sancaktepe İSÖM’ün faaliyetlerinden yılda yaklaşık 2.000 vatandaşımız yararlanıyor. Bunun yanı sıra, vatandaşlarımızın yerel yönetime katılımlarını sağlamak üzere hayata geçirdiğimiz Kent Konseyi’nin önemli bir organını da Engelliler Meclisi oluşturuyor” dedi.  

 

İstanbul AK Parti Milletvekili Gürsoy Erol: “Ülkemiz nüfusunun yaklaşık yüzde 8’ini, çeşitli sebeplerden dolayı engelli olan vatandaşlarımız oluşturuyor. Daha önceleri şartlar dolayısıyla evlerinden çıkamayan engelli vatandaşlarımız son yıllarda hükümetin de yardımlarıyla ilçede engelli vatandaşlara sağlanan sosyal hizmetlerin arttırıldı“ açıklamasında bulundu.

 

Program kapsamında Bilal Göregen sevilen türkü ve şarkıları İSÖM-X grubunun performansı eşliğinde seslendirdi. Mikado Gösteri Grubu ve ardından Çamur Sanatı Gösterileri salonda bulunan engellilere unutulmaz dakikalar yaşattı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER