ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:55

Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek hizmet binası hizmete açıldı

Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi ek hizmet binası hizmete açıldı


Giresun Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi ek hizmet binası törenle açıldı. Açılış törenine Vali Vekili Fethi Yorulmaz, İl Jandarma Alay Komutan Vekili Yarbay Ümit Yüksel Berber, Giresun Belediye Başkan Vekili Orhan Kurt, GESOB Başkanı Ali Kara ve Giresunlular yoğun ilgi gösterdi.

Açılış konuşmasında duygularını dile getiren Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "Bu açılışta son derece heyecanlıyım. Bundan bir sene önce Giresun halkına bir söz vermiştik. Bu ilde her hane en az bir ferdini Samsun ya da Trabzon yollarında ya kaybetmiştir ya da tedavisi için çok büyük ezalar ve cefalar çekmiştir. Buna son vereceğiz demiştik. Allah'a şükürler olsun ki verdiğimiz bu sözü yerine getirdik. Zaten bir senedir Morfoloji binamızda verdiğimiz hizmetle de bu sözümüzü gerçekleştirmeye başlamıştık. Açılışını yaptığımız çok teşekküllü bir şekilde hizmete sunduğumuz hastane binamıza da kavuşmuş olarak sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu ve gururunu birlikte yaşıyoruz.’’ dedi.

Giresun’a bir sağlık üssü daha kazandıracaklarının müjdesini veren Rektör Attar, sözlerine şöyle devam etti: "Tabi ki bunu da yeterli bulmuyoruz. TOKİ tarafından yapımı devam eden 55 bin metrekarelik birinci etap inşaatlarımıza ek protokolle 25 bin metrekare daha ilave ettirdik. Bu 25 bin metre kare ek inşaatlarımızda Tıp Fakültesi Morfoloji binası, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birimlerimiz yer alacak ve sağlık üssü haline gelecektir. Merkez otogar arkasında üniversitemize ait arazide yükselecek tam teşekküllü bu sağlık üssü de çok yakın bir zamanda Giresunlulara hizmet vermeye başlayacaktır.’’

Açılan hastanenin işlevi hakkında bilgi veren Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bengi Başer, "Bizler de aynı inançla, en tepeden en aşağıya yönetim kadromuz ve doktorlarımızla her an halkımıza hizmet etmeye hazırız. Bu inanç ve bilinçle önce Morfoloji binası çatısı altında poliklinik hizmetlerimiz başladı. Bugün ikinci aşama olarak da hastanemizi hizmete sunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. En iyi hizmeti vermenin gayreti içinde hepimize hayırlı olsun diyorum.'' diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER