ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 11:59

Sağanak, Araklı'da su baskınlarına yol açtı

Trabzon’un Araklı ilçesinde sabaha karşı etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı.


Trabzon’un Araklı ilçesinde sabaha karşı etkili olan sağanak nedeniyle bazı ev ve işyerlerini su bastı. İçme suyu ana hattında meydana gelen hasardan su verilemeyen ilçede, eğitime de bir gün ara verildi. Araklı tüneli mevkiindeki toprak kayması nedeniyle de Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşım kontrollü olarak veriliyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, gece yarısından sonra başlayan sağanağın sabah saatlerine kadar etkili olduğunu belirtti. Çebi, şiddetli yağışın ardından ulaşan sel ve taşkın nedeniyle bazı ev ve işyerlerinin bodrum katlarını su bastığını söyledi. Su baskını nedeniyle bir ailenin ev ve eşyalarının kullanılamaz hale geldiği bilgisini veren Çebi, içme suyu ana hattında meydana gelen arızadan dolayı da şuan itibariyle ilçeye su verilemediğini kaydetti.

Yağmurun durması ve yapılan çalışmaların de etkisiyle ilçe merkezindeki suların çekilmeye başladığını ifade eden Çebi, “Kaymakamlık ve belediyemizin imkanlarının yanı sıra Trabzon Belediyesi, Karayolları, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ilçemize gelerek çalışmalara başladı. Bir yandan temizlik bir yandan da hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Yağışın devam etmemesi daha büyük bir afetten bizi kurtardı. Maddi hasar var ama can kaybının olmaması en önemli tesellimiz.” dedi.

Başkan Çebi, heyelan nedeniyle Araklı tüneli mevkiinden ulaşıma kapanan Karadeniz Sahil Yolu’nun da yapılan çalışmaların ardından yeniden ulaşıma açıldığını ve bölgede trafiğin kontrollü olarak verildiğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER