ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 15:05

SABİO ödülleri sahiplerini buldu


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 14 Nisan’da yapılan 7. Sayısal Bilimler Olimpiyatı'nın (SABİO) ödül töreni, Anadolu Otel'de gerçekleştirildi. Törende dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

        Özel Yıldırım Koleji tarafından düzenlenen Sayısal Bilimler Olimpiyatı'na katılan 870 öğrenciden dereceye girenler ödüllerini aldı. 14 Nisan’ da yapılan ve Ereğli, Alaplı, Bolu, Zonguldak ve Akçakoca olmak üzere toplam 26 okuldan 870 öğrencinin katıldığı sınavda, öğrencilere 20 matematik ve 20 fen olmak üzere toplam 40 soru sorulmuştu.

        Törenin açılış konuşmasını yapan Yıldırım Koleji ve Fen Lisesi Müdürü Ahmet Arıkçı, “Yarının Türkiye’sine, dünya standartlarında bilim, spor ve sanat alanlarında iyi yetişmiş vizyon sahibi bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Çağdaş medeniyet seviyesine ulaşmak adına Yıldırım Koleji olarak büyük sorumluluk hissediyoruz ve çalışmalarımızı bu yönde yoğunlaştırıyoruz. Burada bulunan ve sınava katılan öğretmenlerimize, öğretmencilerimize ve velilerimize teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.

        Yapılan sınavda genel ortalamada birinci olan Kışla Mahut Likoğlu İlköğretim Okulu'na ödülünü Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay verdi. Daha sonra 5,6,7 ve sekizinci sınıflarda dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödülleri ve hediyeleri takdim edildi.

        Beşinci sınıflarda Atatürk Ortaokulu'ndan Bertuğ Pehlivanlı birinci, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz Ortaokulu'ndan Erdem Candan ikinci, Melih Koleji'nden Beril Töre üçüncü oldu. 6. sınıflarda Dikmen Ortaokulu'ndan Talha Açıkgöz birinci, Cumhuriyet Ortaokulu'ndan Bedirhan Selim Tanrıverdi ikinci ve Atatürk Ortaokulu'ndan Oğuzhan Bayram üçüncü oldu.

        7. Sınıflarda Akçakoca M. Açıkalın Ortaokulu'ndan Beyzanur Baskın birinci, M. Açıkalın Ortaokulu'ndan Beyzanur Kara ikinci ve İhsan Yılmaz Ortaokulu'ndan Berika Yağmur Akgül üçüncü oldu. 8. sınıflarda ise Fatih Koleji'nden Arif Alkan birinci, Fatih Koleji'nden Akif Alkan ikinci ve yine Fatih Koleji'nden Levent Ataalp üçüncü oldu.

        Ödül törenine Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, İl Milli eğitim Müdürü Turgut Özbek, İlçe Milli eğitim Müdürü Mehmet Naci Kılıç, Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Çağıran, Ereğli eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, İlçe Müftüsü Mustafa Erkan, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü Nejdet Kocaman, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Genç ile Meclis Başkanı Zeki Us, Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri ve veliler katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER