ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 13:50

Roubini konuştu, Adana kazandı


Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), dünyadaki iki önemli ekonomistten biri olarak gösterilen ABD’li Nouriel Roubini'nin konuşmacı olarak katılımıyla gerçekleştirdiği "Bilgi Güçtür" toplantısı, Adana'yı sınır ötesine taşıttı. Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, "Adana'ya dikkat çekmek istiyorduk. Bunu da çok iyi yaptığımızı düşünüyorum. Özellikle Roubini'nin Adana'dan (Yatırım yapılabilecek kent) olarak söz etmesi, yatırımcıların gözünü kentimize çevirecektir." dedi.

Toplantıyı değerlendiren Sakarya, amaçlarının Adana'nın sesini duyurmak, tanıtmak olduğunu, bunu sınırları da aşarak gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Roubini'nin, konuşmasında Türkiye'yi, özellikle Adana'yı yatırım yapılabilir yer olarak duyurmasının bu toplantının amacına ulaştığını, bunun meyvelerinin de ilerleyen günlerde alınabileceğini kaydeden Sakarya, şöyle konuştu: "Roubini, konuşmasının bir bölümünde (Türkiye'yi büyük yapan şeylerden biri bu şehirde, yani, Adana'da. Adana, Türkiye'nin eski köklü şehirlerinden biri. Doğalgaz ve petrol hatları var, Ortadoğu'ya yakın, limanları, havaalanları var. Adana'nın olumlu yanlarının Türkiye'ye yayılması, tanıtılması lazım) dedi. Bizim yaptığımız da aslında bu oldu, yani tanıtım. Adana yatırım için her türlü imkana sahip. Tanıtımda eksikliğimiz var, kendimizi anlatamıyoruz.” dedi.

Roubini'yi davet ettikleri toplantıyla dikkatleri Adana'ya çektiklerini aktaran Sarpkaya, “Türkçe ve İngilizce hazırladığımız tanıtım kitapçığıyla da Adana'ya neden yatırım yapılması gerektiğini anlatmaya çalıştık. Toplantımızı 200'ü Adana dışından 800 kişi izledi. Konuklarımızın arasında sanayici, işadamı, büyük, dev firmaların, şirketlerin CEO'ları, genel müdürleri de vardı. Roubini ekonomi ve iş çevreleri tarafından çok önemli kabul edilen bir isimdi, biz de ekonomi ve iş çevrelerini bu önemli isim sayesinde Adana'mıza getirmiş olduk. Son bir haftadır sürekli Adana'nın konuşuluyor olması, üstelik yatırım ve ekonomi alanında konuşuluyor olması bizleri çok mutlu etti. Kentimizin kazanımları, günlerdir süren yorgunluğumuzu, yaşadığımız stresi unutturdu. Adana'nın yatırım için doğru yer olduğunu anlatacağımız aktivite lazımdı."
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER