ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2013 Cuma 10:46

Robotlar, İstanbul’un fethi için yarıştı

Robotlar, İstanbulun fethi için yarıştı


Turgut Özal Akademisi, İstanbul'un fethinin 610. yılı münasebetiyle 9-13 yaş grubu öğrenciler arasında robot yarışması düzenledi.

Akademi salonundaki yarışmadan 6 hafta öncesinde öğrencilerin; İstanbul'un fethini derinlemesine incelemeleri ve fethi zorlayan şartları analiz ettikten sonra bir robot tasarlamaları ve bu robotla fethe yardım etmeleri istendi. Öğrenciler belirtilen süre içinde proje geliştirip ardından robotlarını tasarladı. Son aşamada robotun yapacağı görevlerin yazılımını geliştiren minik öğrenciler, ailelerinin de katıldıkları bir etkinlikte robotlarını yarıştırdı. Etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

6 HAFTALIK HEYECAN

Turgut Özal Akademisi Eğitim Koordinatörü Kemal Nezir, 6 haftalık eğitim sonunda öğrencilere farklı ufuklar açmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Öğrencilere teoride öğrendiklerini pratikte uygulama imkânı sunulduğunu belirten Nezir, bu tür etkinliklerin öğrencilerin geleceği için atılmış küçük adımlar gibi görünse de gelecek için büyük adımlar diye nitelendirebileceğini kaydetti. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER