ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 11:49

Rize’de sıradışı kar etkinliği

Rizede sıradışı kar etkinliği


Dünyanın en pahalı sporları arasında yer alan heliskiye yıllardır ev sahipliği yapan Rize’nin Kaçkar Dağları bu yıl yerli kayakçıları ağırlayacak.

Kanada, Alaska ve İsviçre Alpleri’nde yapılırken son yıllarda Kaçkar Dağları'nda da adından sıkça söz ettiren heliski, yerli kayakçıların da ilgisini de çekmeye başladı.

Türkiye’nin en büyük heliski organizasyonuna ev sahipliği yapan Ridos Termal Otel ve SPA sahibi Kasım Ekşi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Artık dünyadaki heliski parkurlarına İkizdere’deki Kaçkar Dağları da dahil oldu. Son derece pahalı ve adrenalini yüksek olan bu sporu Kaçkarlar'da yapmak için çeşitli ülkelerden ülkemize misafirler geliyor. Bu spor ile Kaçkarları ve Karadeniz’i tüm dünya tanıyacak. Özellikle İkizdere'nin tercih edilmesindeki ana unsur kar kalitesi ve kayaktan sonra sporcuların termal havuzları kullanma imkanı bulmasıdır. Son derece zor ve yorucu olan bu sporu yapan kayakçılar kayaktan sonra termal havuzlara girerek kaslarını yumuşatma imkanı buluyor." dedi.

KAÇKARLAR YERLİ KAYAKÇILARI AĞIRLAYACAK

Ekşi, yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez Türk kayakçıları da ağırlayacaklarını ifade ederek, "Bu spor artık ülkemizde de yapılıyor. Yakın bir zamanda gelecek olan Türk kayakçılarımızı burada ağırlamaktan memnuniyet duyacağız." şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER