ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 16:34

Prof. Erhan: AB projesine alternatif öneriler geliyor

Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağrı Erhan'dan AB süreci değerlendirmesi.


Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi ve Atatürk Üniversitesi AB Dokümantasyon Merkezi’nin, Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü’yle birlikte düzenlediği 'Son Gelişmeler Işığında: Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri' temalı konferansın konuğu, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağrı Erhan oldu.

'Diplomasi Söyleşileri' konferans dizisi kapsamında bugüne kadar Türkiye’den ve yurtdışından birçok diplomatik misyon temsilcisini ve akademisyeni üniversite öğrencileriyle buluşturan, Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, bu kez Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Çağrı Erhan’ı ağırladı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyeleriyle birlikte fakülte öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansta Erhan, Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki ilişkileri tarihi ve güncel örneklerle harmanlayarak dinleyenlerle paylaştı. Türkiye’nin Avrupa Birliği müzakere sürecinin önemine atıf yapan Erhan, bu sürecin Türkiye tarafından bir çağdaşlaşma ve medeniyet projesi olarak algılandığının altını çizdi. Muhtelif zamanlarda, AB projesine alternatif politika önerileri geldiğini hatırlatan Erhan, Avrupa Birliği’nin günümüzde Türkiye için alternatifi olmayan bir dış politika tercihi ve süreci olduğunu vurgulayarak bu konuda daha istekli olunması hususuna değinme ihtiyacı hissetti.

Konferans sonrasında fakülte öğrencilerinden gelen sorulara da cevap veren Prof. Dr. Çağrı Erhan’a etkinliğin bir hatırası, olarak İİBF Dekanı Prof. Dr. Suphi Orhan tarafından bir plaket de takdim edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER