ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 20:48

Portatif havuzlardan 6 bin 500 kişi yararlandı


Bursa İnegöl'de 17 Ağustos – 15 Eylül tarihleri arasında ‘Bizim Mahallenin Havuzu’ adıyla bir proje başlatan ve 3 farklı mahallede hizmet veren portatif yüzme havuzlarından 6 bin 500’den fazla kişi faydalandı.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İstaş Kentaş Ortaokulu ve Zeki Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi’nin ardından, 100. Yıl İlkokulu bahçesinde kurulan ‘Bizim Mahallenin Havuzu’ projesiyle alakalı genel bir değerlendirme yaptı. Aktaş, “17 Ağustos 2013 tarihi itibari ile 'Bizim Mahallenin Havuzu' adıyla bir proje başlattık. Proje kapsamında iki büyük havuz kurduk. Havuzlarımız; anında sökülebilen tarzda portatiftir, su tahliyesi hızlıca yapılabilmektedir. 5x10 metre dikdörtgen ve 7,5 metre çapında yuvarlak olmak üzere iki ebatlıdır. Büyük havuzun derinliği 1,5 metre, küçük havuzun derinliği 1 metrenin altındadır. Sabah saat 10.00'dan akşam saat 18.00'a kadar hizmet verilmiştir. Havuzların başında, 2 cankurtaran 1 havuz teknik sorumlusu ve 24 saat boyunca da 2 güvenlik görevlisi hazır bulunmuştur. Havuzlar, 24 saat su arıtma sistemi ile devir daim yapılmıştır.” dedi.

Havuz suyunun hem motorlarla, hem de taşırma sistemi ile temizlendiğini kaydeden Aktaş, şöyle dedi: “Havuz suları her gün ölçülmüş; klor, yosun önleyici ve PH düşürücü gibi dezenfektanlar kullanılmıştır. Yaklaşık 100 ton su alan havuzların tüm suları, kirlilik oranına göre tamamen değiştirilmiştir. Projede; öğrenciler ve gençler, birinci hedef kitlemiz olmuştur. Havuzlarımıza giren tüm çocuklarımızın ailelerinden izin belgeleri aldık. Projeyle; okul öncesi öğrencilerimizin moral depolamasını, yaz boyunca havuz ya da denize gitme imkânı bulamamış ya da imkânı olmadığı için gidememişlere ücretsiz bir imkân sunmayı amaç edindik. Okulların açılmasına bir ay kala başlattığımız projede, dev havuzlarımızı 3 farklı okul bahçesine kurduk. Böylelikle okullarımızı da bir çekim noktası haline getirdik. Bu 3 okulumuzun konumu itibari ile ilçemizdeki hemen her mahalleye hizmet vermiş olduk. Öğrencilerimiz, gençler ve aileler; ayaklarına götürdüğümüz bu hizmetten dolayı çok memnun kalmışlardır. 17-25 Ağustos tarihleri arasında İstaş-Kentaş Ortaokulu’nda 2 bin 971, 27 Ağustos – 05 Eylül tarihleri arasında Zeki Konukoğlu A.Ö.Lisesi’nde 2 bin 597 ve 7-15 Eylül tarihleri arasında da 100.Yıl İlkokulu’nda 988 olmak üzere 6 bin 556 öğrenci hizmetten yararlandı.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER