ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 14:51

Polisten engellilere tekerlikli sandalye


 Isparta Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, 22 ortopedik engelliye tekerlekli sandalye verdi.
     IYAŞ PARK AVM'de gerçekleştirilen tekerlikli sandalye dağıtım törenine Isparta Valisi Memduh Oğuz, Emniyet Müdürü Mehmet Or ile engelliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
     Vali Oğuz, burada yaptığı konuşmada, Isparta Emniyet Müdürlüğü'nün toplum huzuru ve güveni için çok başarılı operasyonlar yaptığını söyledi.
     Emniyet Müdürlüğü çalışmalarının Türkiye'ye örnek olduğunu vurgulayan Oğuz, emniyetin çalışmalarını vatandaş tarafından da görüldüğünü ve taktir edildiğini kaydetti.
     Polisin odağında, insan ve millet sevgisi olduğuna dikkati çeken Oğuz, emniyet personelinin bu kadar fedakarca çalışma nedeninin de insan sevgisi olduğunu anlattı.
     Emniyetin suçu önlemek ve suçluları bulmanın yanı sıra sosyal alanda da çalışmalarına devam ettirdiğini belirten Oğuz, ''Daha önce tüm personeli ile okulda aşure veren polis, bugün engellilerin yanındadır. Bu, polisimizin beslediği insan sevgisinin somutlaşmış halidir. Vatandaşlarımıza verilen tekerlekli sandalyeler polis sevgisinin maddi bir sembolüdür'' diye konuştu.
     Törende dağıtılan tekerlikli sandalyelerin birer araç olduğunu dile getiren Oğuz, ''Tekerlekli sandalye dağıtımındaki asıl amaç, halkla polisin bütünleşmesidir. Bu töreni organize eden tüm yetkililere teşekkür ediyorum'' dedi.
     İl Emniyet Müdürü Or da bugün engellilerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
     Devletin en büyük hedefinin, toplumda dezavantajlı grup olan engellilerin, bütün hizmetlerden tam anlamıyla yararlanmak olduğunu ifade eden Or, polis olarak kendilerine görevler düştüğünü, engelliler adına yapılacak her adımın görmeyen gözlere ışık, tutmayan ayaklara derman olacağını vurguladı.
     Görevlerini yaparken insan odaklı çalıştıklarını anlatan Or, bu anlamda düzenlenen törenle, engellilere bir nebze olsun katkı sunmaya, hayatlarını daha iyi seviyeye getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.
     Konuşmaların ardından Vali Oğuz ve Emniyet Müdürü Or, polislerin kentteki esnafla birlikte aldıkları tekerlekli sandalyeleri, 22 ortopedik engelliye dağıttı. Ardından görme engelli Fatma Ersoy, şarkı söyledi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER