ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 10:50

Polis, üniversite öğrencileriyle el ele verdi

Polis, üniversite öğrencileriyle el ele verdi


Kars İl Emniyet Müdürlüğü ve Kafkas Üniversitesi (KAÜ) öğrencileri, 'Daha Renkli Gelecek İçin Köy Okullarını Boyamaya Var mısınız?' projesiyle, Digor ilçesine bağlı Gülhayran köyü Şehit Hayrettin Balk İlkokulu'nun boya ve tadilatını yaptı.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Kars İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde bulunan ve fiziki şartları nedeniyle eğitim öğretime elverişli olmayan ilkokulların boya, badana, tadilatını yapmanın mutluluğunu vatandaşlar ve öğrencilerle yaşadıklarını kaydetti.

Açıklamada, projenin uygulanmasında, KAÜ’den bu etkinliğe katılım talebinde bulunan 60 öğrenci ve İl Emniyet Müdürlüğü personelinin, Çevik Kuvvet yerleşkesinde toplanarak Gülhayran köyüne gittikleri belirtildi. Burada öğrencilerle biraraya gelen personelin, okulda tamir gerektiren yerleri tespit ettiği ve gerekli tadilatlar ile duvar, tavan, kapı ile dış cephe boyalarının yapıldığı bildirildi.

Yapılan bu etkinliğin; okul yöneticileri, öğretmenler, köy halkı ve okulda öğrenim gören öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandığı, özellikle öğrencilerin, fiziki şartları elverişsiz durumda olan okullarının boya, badana ve tadilatı yapılarak, kendilerine daha temiz ve hijyenik bir ortamda eğitim sunulmasını sağlayan Kars İl Emniyet Müdürlüğü ve üniversite öğrencilerine şükranlarını dile getirdikleri iletildi.

Ayrıca, İl Emniyet Müdürlüğü'nün, il genelinde bulunan ve fiziki yetersizliği tespit edilen bütün okullarda, imkanlar ölçüsünde benzeri etkinlikler yapmaya devam edeceği ifade edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER