ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 12:55

Polis, çocuk istismarcılarına acımadı


Gaziantep polisi, denetimler kapsamında 21 internet salonu işletmesine yasal işlem uyguladı. Çocuğunu sokakta çalıştıran 14 aileye de yasal uyarı yapılırken, 1 aile hakkında da idari işlem başlatıldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, internet salonu işletmelerine yönelik denetimler artarak devam ediyor. Denetimler, salonlarda, zaman zaman çocuk ve gençlerin ruhsal, bedensel gelişimlerini olumsuz yönde etkileyebilecek korku, şiddet, müstehcen içerikli oyun, film ve görüntüleri engellemek amacıyla sürdürülüyor. Bu kapsamda, 3 gün içerisinde 101 internet salonunu denetleyen ekipler, bunlardan 21’ine mevzuatla ilgili kanun ve yönetmeliklere aykırı faaliyet gösterip, eksiklikleri bulunmasından dolayı yasal işlem uyguladı.

Yine Gaziantep Valiliği tarafından, il sınırları içerisinde sokakta çalıştırılan, yaşayan çocukların beden, ruh sağlığını korumak amacıyla ‘Reşit olmayan 18 yaşını bitirmemiş çocuklardan hizmet ve mal satın alanlar ile bunları sokakta çalıştıran ve/veya çalışmasına göz yuman veli ve vasisi durumundaki kişiler hakkında 5326 Sayılı Kanun’un 32’nci maddesi gereğince idari para cezası uygulanacağı’ yönünde duyurulan ilan kapsamında, sokakta çalıştığı tespit edilen 14 çocuğun ailesi hakkında yasal uyarı, 1 çocuğun ailesi hakkında da idari işlem yapıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER