ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Yoğun Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:28

Polis, bin 500 kask dağıttı


Yaklaşık 50 bin otomobilin bulunduğu Şanlıurfa’da 65 bin motosikletli bulunuyor. Şehirde motosikletle ölümlü kaza yapanların oranı ise tüm kazaların yüzde 48’ini kapsıyor. Bu istatistikleri dikkate alan Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ilde kapsamlı bir proje başlattı.

‘Trafikte Yaşayalım, Yaşatalım’ ismi verilen proje kapsamında, birçok bilgilendirme semineri yapılırken, kurallara dikkat çekmek amacıyla ildeki bin 500 motosikletliye kask dağıtıldı. Belediye önünde kurdukları çadırda 5 gün vatandaşı trafik kuralları hakkında bilgilendirecek olan Toplum Destekli Polis, belediye önünde motosiklet kullanıcılarına kask dağıttı. Kask almak isteyen motor sürücüleri uzun kuyruk oluşturdu. İsimleri tek tek kayıt altına alınan sürücülere kask hediye edildi.

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Toplum Destekli Polis Şube Müdürü Volkan Güneş, projenin, yaklaşık 3 ay önce başladığını hatırlattı. Ölümlerin önüne geçebilmek amacıyla projenin yürütüldüğünü aktaran Güneş, proje kapsamında 5 gün içerisinde bin 500 motosikletliye kask dağıtılacağını belirtti.

Kask hediye edilen vatandaşların kısa bir eğitimden geçirildiğini anlatan Güneş, “Hazırlamış olduğumuz formlarımız var. Bu formları doldurarak talepte bulunmalarını sağlıyoruz. Emniyet müdürümüzün yazdığı bir mektup var. Onu kendilerine veriyoruz. Ayrıca, gelen vatandaşı, burada kurduğumuz eğitim çadırında kısa bir eğitimden geçiriyoruz. Burada trafiğin temel kurallarına dikkat çekiyoruz.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER