ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 10:22

PKK 2013 yazına hazırlanıyor

PKK 2013 yazına hazırlanıyor

PKK''nın silah bırakmak gibi bir amacının olmadığı asıl hedeflerinin 2013 bahar ve yaz ayları olduğu telsiz konuşmalarında deşifre oldu.


Açlık grevleri sonrası medyadaki bazı kalemler tarafından tedavüle sokulan "Müzakereler yeniden başlasın, PKK Ateşkes ilan edebilir" söylemlerinin gerçekte karşılığı olmadığı bir kez daha ortaya çıktı.

PKK'DA HEDEF 2013 BAHAR VE YAZ AYLARI

Geçen hafta Bahoz Erdal'ın dinlemeye takılan telsiz konuşmalarında terör örgütü PKK'nın şimdiden 2013 yazında yapacakları eylemlere hazırlandıkları ortaya çıktı.

Bahoz Erdal'ın telsiz konuşmalarında örgütün 2013 bahar ve yaz aylarına odaklandığı ve şimdiden hazırlıklara başladığı ifade ediliyor.

KARAYILAN: DAHA DA SİLAHLANACAĞIZ

Zaten Başbakan Erdoğan'ın "silah bırakıp başka ülkelere gitsinler" sözü sonrası Kandil'deki Murat Karayılan, gündemlerinde silah bırakmanın olmadığı, aksine daha da silahlanacaklarını açıklamıştı.

PKK'nın asıl amacının ne silah bırakmak ne de çatışmalara bir son vermek olduğu ortaya çıktı.

Bahoz Erdal'ın dinlemeye takılan telsiz konuşmaları, PKK'nın gerçek yüzünü bir kez daha ortaya serdi. PKK'nın amacı kışı rahat geçirmek ve bahar ve yaz aylarında yapacakları eylemlere hazırlanmak...

İşte dinlemeya takılan Bahoz Erdal'ın telsiz konuşması;

Fehman Hüseyin'in telsiz kodu olan Rojhat ile örgütün sözde bölge sorumlusu Andok arasında geçen konuşmalar kayıtlara şöyle yansıdı:

Rojhat: Eksiklikler var; hem bu konuda hem genel düzeyde hem de alan olarak eksiklikler var. Bunları kışın gözden geçirmek gerekiyor. Bazı alanlar hiçbir şey yapamadılar, çok pasif kaldılar; yani bunların hepsini toplu olarak ele aldığımız vakit çok atıl bir durum olduğu görülüyor. Esas iş ile ilgilenmek yerine diğer işlerle ilgilenmeler oldu, bu noktalarda da biraz üzerinde durulması gerekiyor.

Andok: Tamam arkadaş.
Rojhat: Şimdiden arkadaşların olaylara bakış açıları konusunda bunları diyebiliriz, kışın zaten arkadaşları takip edersiniz ama arkadaşların kendileri de yoğunlaşmaları gerekiyor tamam mı?

Andok: Tamam arkadaş.
Rojhat: Dikkat edin pozisyona göre gerekirse değerlendirme yaparsınız.

Andok: Tamam arkadaş. Anladım.
Rojhat: 14 Temmuz'dan sonra misilleme yapmadınız. Polisleri öldürmediniz.

Andok: Doğrudur ama biraz geç oldu şayet biraz erken olsaydı biz belki
Rojhat: Amed'in ortasında otuz kırk polis ölseydi olurdu ama yapamadınız.

Andok: Doğrudur arkadaş.
Rojhat: Artık baharda belki bir şey olabilir ha.
Andok: Artık 14 Temmuz 2013'e kaldı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER