ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Nisan 2013 Pazar 20:20

Piknik sofrasına davetsiz misafir!

Piknik sofrasına davetsiz misafir!

Kağıthane'de piknik yapan vatandaşların üzerine ağaç devrildi. Olayda 3 vatandaş yaralanarak hastaneye kaldırıldı.


 Kağıthane’de kökü çürüyen ağaç, piknik yapan bir ailenin üzerine devrildi. Ağacın altında kalan 20 yaşındaki Sevde Kösüre, yaşamını yitirdi. Kardeşi Ayşe Kösüre ise (10) yaralandı. Mesire alanında piknik yapan vatandaşlar, birçok büyük ağacın çürük olduğunu ve tehlike saçtığını ifade etti.

Olay, saat 17.00 sıralarında Kağıthane Hasbahçe mesire alanında meydana geldi. Özellikle haftasonları yüzlerce insanın piknik yaptığı mesire alanında çürüyen bir ağaç, piknik yapanların üzerine devrildi. Devrilme anında büyük bir gürültü çıkaran ağacın altında bulunan onlarca kişi kaçarak kurtuldu. Kaçmayı başaramayan Sevde Kösüre ile kardeşi Ayşe Kösüre ağaç ve dalları altında kaldı. Çevrede bulunanlar büyük bir korku yaşarken, itfaiye ve sağlık ekiplerinden yardım istendi. Sağlık ekiplerince ilk müdahalesi yapılan iki kardeş ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu ağır olan Sevde Kösüre tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Hayati tehlikesi bulunmayan Ayşe Kösüre ise ilk müdahalesinin ardından Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

"RÜZGAR YOK, LODOS YOK, AĞAÇ NASIL DEVRİLİR?"

Olaydan sonra parka giden polis, çevrede güvenlik önlemi alarak incelemelerde bulundu. Tonlarca ağırlıktaki ağacın kökünün tamamen çürüdüğü görülürken, piknikçiler önlem alınmadığı için belediye yetkililerine tepki gösterdi. Bazı ağaçların çürümüş olduğunu kaydeden piknikçiler, "Rüzgar yok. Lodos yok. Ağaç nasıl devrilir? Burada büyük bir ihmal var. Buradaki ağaçlar kesilse, hiç kimsenin canı yanmaz. Bu saatten sonra önlem alırlar." ifadelerini kullandı. Piknikçilerden geri kalan, aralarında bir bebek arabasının da bulunduğu malzemeler belediye görevlileri tarafından toplandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER