ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ağustos 2014 Cuma 19:52

Pazar günü bu yollar kapalı

Pazar günü bu yollar kapalı

İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramında Vatan caddesinde yapılacak törenlerin provası yüzünden bu Pazar bazı yollar trafiğe kapatılacak.


İstanbul'da 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları nedeniyle 24 Ağustos 2014 günü Vatan Caddesinde yapılacak olan genel provada ve 30 Ağustos 2014 günü yapılacak olan tören kutlamalarında 07.00 – 16.00 saatleri arasında gerek katılımcıların güvenliği, gerekse katılımın düzeyine göre kademeli olarak trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar aşağıya çıkartılmıştır" denildi.

TRAFiĞE KAPATILACAK CADDE VE SOKAKLAR

Trafiğe kapatılacak cadde ve sokaklar şöyle:

Topkule ve Mahmutbey köprüsü, Mahmutbey yolu ve Topkule arası, Vatan Caddesi, Oğuzhan Caddesi, Topkapı, Edirnekapı Kavşağı ve Vatan Caddesi kesişim noktası trafiğe kapatılacak.

Mahmutbey Köprüsü ve Sultançiftliği kavşağı arasında kalan yol da trafiğe kapatılacak yollar arasında.

Alternatif yol ve güzergâhlar

Sürücülerin kullanabileceği alternatif yol ve güzergâhlar ise şöyle:

D–100 Karayolundan Vatan Caddesine gidecek olan sürücülerin Haliç Tünel, Edirnekapı, Fevzipaşa Bulvarı, Aksaray güzergâhını veya Haliç Tünel, Ayvansaray ışıklardan Balat yolunu takiben Unkapanı ve Sirkeci istikametlerini kullanmaları,

E–80 Karayolunu kullanacak sürücülerin, Milliyet Gazetesi karşısından TEM Otoyolu istikametini kullanmaları,

Sahil yolunu kullanacak sürücülerin sahil güzergâhından Yenikapı – Kumkapı – Sirkeci istikametini kullanmaları,

Vatan Caddesini kullanarak Fatih ilçesindeki hastanelere gelecek olan gerek Ambulans sürücüleri, gerekse diğer sürücülerin Sahil yolunu tercih ederek Samatya'dan Cerrahpaşa- Çapa- Haseki veya Vakıf Gureba Hastanelerine intikal etmeleri,

Fatih istikametinden aynı gerekçelerle hastanelere intikal edecek sürücülerin Atatürk Bulvarı – Aksaray ve Millet Caddesi güzergâhını kullanmaları uygun olacaktır.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER