ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 15:31

Park ve bahçe müdürleri Konya'ya hayran kaldı


Türkiye'nin şehirlerini park ve bahçelerle güzelleştirmekle görevli belediyelerin park ve bahçeler müdürleri, Konya'da buluştu. Konya'da düzenlenen 'Kentsel Yeşil Doku Oluşturulması ve Bakım Esasları Semineri'ne katılan misafir belediye yöneticileri Konya’ya hayran kaldıklarını belirtti.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Konya’da buluşan Türkiye’nin çeşitli şehirlerinin park ve bahçeler yöneticileri, 'Kentsel Yeşil Doku Oluşturulması ve Bakım Esasları Semineri'nde bir araya geldi.

Seminerden kalan zamanlarda Konya’daki tarihi ve turistik mekanları gezen konuk belediye yöneticileri, Konya’daki şehir dokusu, yeşil doku ve park ve bahçe oranını beğendiklerini ifade etti. Konya’nın başta tarihi dokusu olmak üzere yeşil alanları, yolları ve aydınlatmalarıyla dünya standartlarında bir şehir olduğunu vurgulayan misafirler, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen programların dolu dolu geçtiğini, hem seminerlerden, hem de Konya’daki şehircilik çalışmalarından etkilendiklerini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER