ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Temmuz 2013 Çarşamba 18:40

Osmaniye SODES ile yeni bir sosyal alana kavuşuyor

Osmaniye SODES ile yeni bir sosyal alana kavuşuyor


Osmaniye’de Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında 2013 yılının başarılı projelerinden biri daha hayata geçiriliyor.

Osmaniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ortaklığıyla DOĞAKA’ya sunulan ve başarılı bulunan "Mutlu Şehir Osmaniye" isimli projenin destek sözleşmesi İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve DOĞAKA Osmaniye YDO Koordinatörü Erdinç Kadıoğlu arasında imzalandı.

Kurum amirlerince imzalanan ve DOĞAKA tarafından desteklenecek olan proje kapsamında İl Emniyet Müdürlüğünce bedelsiz olarak tahsis edilecek Osmaniye Polisevi sınırlarındaki araziye Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından bir halı saha ve yürüyüş parkuru ile engelli vatandaşların da kullanımına uygun olacak dinlenme alanları oluşturulacak. Söz konusu halı sahada aynı zamanda Osmaniye’deki engelli futbolculara yönelik Ampute Futbol Turnuvası düzenlenmesi de planlanıyor.

Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen SODES Programı Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay illerinden oluşan TR63 Bölgesinde DOĞAKA tarafından 2011 yılından itibaren yürütülüyor. SODES kapsamında bugüne kadar Osmaniye’de 72 projeye 5 milyon liradan fazla kaynak aktarıldı. 2013 yılında ise Osmaniye’de toplam 34 projeye yaklaşık 3,3 milyon lira aktarılması planlanıyor. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER