ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 15:03

"OSB sorunları çözülmeden verilen teşviklerin faydası olmuyor"

"OSB sorunları çözülmeden verilen teşviklerin faydası olmuyor"


Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) başkan adayı Mehmet Kaya, bölgesel sorunlar çözülmeden atılan adımların bir faydasının olmadığını söyledi. Kaya, "Doğru teşvik politikaları uygulanmıyor. Bölgenin hiçbir ilinde OSB altyapısı tam olarak bitmemiş. Buna benzer sorunlar çözülmeden verilen teşviklerin, yürütülen politikaların faydası olmuyor.” dedi.

Mehmet Kaya, Haziran ayında yapılacak başkanlık seçimi ile ilgili sektörlerin grup adaylarıyla birlikte oluşturdukları 'Yurtsever İşadamları Girişimi' adına basın toplantısı düzenledi.

Kaya, Diyarbakır Buket Carte Restoran'da düzenlenen toplantıda, yönetime gelmeleri halinde DTSO’yu siyaset üstü bir kurum haline getirip her kesime açık olacaklarını belirtti. Başlatılan çözüm sürecini büyük bir sorumlulukla desteklediklerini aktaran Kaya, "Bu sürecin Diyarbakır’ın iş hayatına yüklediği sosyal ve ekonomik sorumluluk gereği ekonomik organizasyonun temel kurumlarından biri olan Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni sürece uygun, katılımcı ve çoğulcu temelde yeniden yapılandırılmasına yönelik projelerimizi hayata geçirmek üzere meclis ve yönetimine adayız." dedi.

Diyarbakır’ın 2021 vizyonunu oluşturacak projeleri üretme ve yaşama geçirmek istediklerini dile getiren Kaya, Sanayi Odası'nın öncülüğünde ekonomik kalkınma konseyi oluşturacaklarını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER