ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 10:02

Orman deposu 16 kamera ile izleniyor


Bursa Orman Bölge Müdürü tarafından İznik Hacıosman, Kırıntı, Kutluca ve Elmalı köyleri için kurulan Hacıosman Orman Emval Deposu, 16 kamera ile 7 gün 24 saat izleniyor.

        Deponun açılışına, Milletvekili İsmail Aydın, İznik Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, muhtarlar, orman üretim işlerinde çalışan vatandaşlar katıldı.

        Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, deponun 23 bin 200 metrekare alan üzerine kurulduğunu ve 8 bin 500 metreküp orman emvali depolanabildiğini kaydetti. Elbeyli'ndeki depoyu kapatarak orman köylüsünün yanına hizmeti getirdiklerini ifade eden Coşkun, şunları dile getirdi: "İznik İşletmemizde kayın üretiyoruz. Bu depoyu açmakla iki adet fayda sağlıyor; Kayını yüksek irtifada depoladığımızda daha az zarar görüyor, orman emvalini değer kaybetmeden arz ediyoruz, ikincisi mesafe 20 kilometre kadar azaldığı için de maliyetlerimiz düşüyor."

        Deponun 16 kamera ile izlendiğini vurgulayan Coşkun, şöyle devam etti: "Kamera sistemi, gece görüş imkânı olan, birisi 360 derece hareketli ve internet üzerinden komuta edilen 16 kameradan oluşuyor. Depo 7 gün 24 saat izlenebiliyor. Görüntü kayıtları bir aya yakın depolanabiliyor. Alarm sistemi, olağanüstü durumlarda önceden belirlenen kişilere çağrı gönderiyor. Kurulan kamera sistemi, teknik altyapısı bakımından orman teşkilatında öncü konumda."

        Orman Genel Müdürlüğü'nün depoları azaltma hedefi olduğuna dikkat çeken Coşkun, nihai hedefin dikili satış olduğunu sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER