ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2013 Çarşamba 00:50

Önlem almayan sürücüler zorlandı

Önlem almayan sürücüler zorlandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yağan kar nedeniyle, uyarıları dikkate almayan sürücüler zor anlar yaşadı.


Kar lastikleri olmayan sürücüler gitmekte zorluk çekerken, bazı sürüçüler ise farklı yöntemlere başvuruyor.

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı Ereğli'de de kendini gösterdi. Yollar beyaza bürünürken, yokuş çıkmak isteyen ve kar lastiği olmayan sürücülerin çektikleri sıkıntılar kameralara yansıdı. Bir sürücünun ayaklarını aracından dışarı çıkarıp bir ayağı ile gaza basması, diğer ayağıyla da aracını itmeye çalışması ilginç görüntü oluşturdu.

Yaklaşık 4 gündür yağan kar sonrasında Zonguldak-Ereğli karayolu beyaza bürünürken, yola hazırlıksız çıkan sürücüler ise oldukça zor anlar yaşıyor. Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri Ören yol ayrımında kar tipi lastiği ve zinciri olmayan araç sürücülerine geçiş izni vermiyor. Kar tipi lastiği olmayan sürücüler araçlarına zincir takarak yoluna devam ederken, bazı vatandaşlar da zincir satmak için yol kenarında müşteri bekliyor.

İstanbul'dan Zonguldak'a giden Salih Arat isimli sürücü de kar yağışına hazırlıksız yakalananlardan biri. Yokuşu çıkmak için oldukça yoğun çaba sarf eden Arat'a yanındaki arkadaşı da yardım etmeye çalıştı. Ancak araç yerinden oynamadı. Kendilerinin mağdur olduğunu, diğer sürücülerin mağdur olmaması için uyarılarda bulunan Arat, "Öncelikle sürücü arkadaşlarım kış lastiği ve zincir almadan yola çıkmasınlar. Biz mağdur olduk, onlar mağdur olmasınlar. Yollar çok kaygan. Kazalar olmuş. Dikkat etsinler. Biz yaklaşık 3-4 saatir bu tepeden yukarıya çıkamıyoruz." dedi.

Zonguldak Ereğli karayolunda yoldan çıkan kamyon su kanalına yatarken, araçların zor ilerlediği karlı yollarda motosiklet sürücüsünün önlem almadan gitmesi de kameralara yansıdı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER