ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 15:24

Omanlı valiler Kayseri’de

Omanlı valiler Kayseride


Bazı incelemelerde bulunmak üzere Kayseri’ye gelen Omanlı valilerden oluşan heyet Vali Şerif Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Vali Şerif Yılmaz tarafından karşılanan Al-Braimi Valisi Seyid İbrahim, Kuzey Al-Shargiyyah Valisi Şeyh Yahya Bin Hamoud, Al-Wusta Valisi Şeyh Mi’dhid Bin Mohammed, Güney Al Shargiyyah Valisi Şeyh Abdullah Bin Mistehail ve Güney Al-Batinah Valisi Hilal Bin Said Bin Hamdan AlHajri ziyarette Kayseri Valiliği'nin şeref defterini imzaladı.

Vali Şerif Yılmaz, ziyarette açıklama yaparak, ekonomik ve sosyal olarak Kayseri bir cazibe merkezi olduğunu belirterek, “Kadim den gelen bu kültür bugünde devam ettiriliyor. Türkiye’nin örnek şehirlerinden biri olan Kayseri’nin tarihi ve turistik yerlerini ziyaret edeceksiniz. Dost ve kardeş ülkeden 5 bölge valimizi Kayseri’de görmekten mutluluk duyuyorum. Türk İdareciler Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenen Avrasya, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Devlet Taşra Temsilcileri Kongresi'nden sonra ilimize gelmeniz idareciler olarak bizlerin ve halkımızın kaynaşması için bir fırsattır. Geçmişten gelen birlikteliğimizi devam ettirmemiz lazım” dedi.

Gösterilen yakın ilgiden dolayı çok teşekkür eden Al-Braimi Valisi Seyid İbrahim Bin Said Bin İbrahim Al-Busaidi ise “Kayseri’nin Türkiye’nin önemli bir İli olduğunu biliyoruz. İstanbul’da düzenlenen kongrenin çok faydasını gördük. Türk İdarecilerinin tecrübelerinden yararlanıyoruz. Sizleri de Oman’da görmekten mutluluk duyarız.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER