ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 21:07

Öldürdüğü adam için hatim indirdi


Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı Bademağacı Köyü İmamı, önceki yıl domuz sanarak öldürdüğü adam için cezaevinde kaldığı süre içinde dua edip hatim indirdiğini söyledi. Bugün duruşması olan imam tahliye edildi.

Bademağacı köyünde 9 Aralık 2011’de meydana gelen olayda köy sakinlerinden Ali Bargaç’ı av tüfeğiyle öldürdüğü gerekçesiyle olay tarihinden beri tutuklu yargılanan köy imamı Bayram Y., önce 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ardından tutukluluktan geçen süre ve suçun niteliği göz önüne alınarak tahliye edildi.

Alanya 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Necdet Vural Başkanlığı’nda görülen duruşmada hazır bulunan tutuklu sanık Bayram Y., olaydan dolayı pişmanlık duyduğunu belirtip duruşma salonunda bulunan yakınlardan özür diledi. Olayın yanlışlıkla meydana geldiğini dile getiren Y., "Sebep olduğum için çok pişmanım. Hayatta kalması için elimden gelen her şeyi yaptım. Cezaevindeyken her gün Ali Bargaç için dua edip hatim indirdim." dedi.

Hayatını kaybeden Bargaç’ın ağabeyi İbrahim Bargaç, kardeşinin kasten öldürüldüğünü ileri sürerek kardeşiyle köy imamı arasından bahçeye ekilen bakla yüzünden ve kardeşinin nişandan ayrılmasına neden olmaktan dolayı husumet bulunduğunu iddia etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER