ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 15:47

Okumak için tedavi olmak istiyorlar

Okumak için tedavi olmak istiyorlar

Sinan Sağlam ve 11 yaşındaki Azat Sağlam tedavi için yetkililerden yardım bekliyor.


Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yaşayan Sinan Sağlam ve amcanın oğlu Azat Sağlam küçük yaşta yakalandıkları sedef ve egzama hastalığı yüzünden zor günler geçiriyor. Hastalıkları yüzünden ayda sadece 1 hafta boyunca okula gidebiliyorlar. Çocuklarının tedavisi için çalmadık kapı bırakmayan Sinan ve Azat’ın babaları Nurettin ve Mesut Sağlam ise yetkililerden çocuklarının bu hastalığını tedavi edebilecek doktor arıyor. 7 yaşındaki Sinan Sağlam’ın Babası Nurettin Sağlam, oğlunun bir buçuk yaşından itibaren bu egzama hastalığına yakalandığını belirterek, bu hastalık yüzünden oğlum bir hafta okulda 20 gün evde geçirmek zorunda kaldığını söyledi.

Egzama hastalığı ayda bir ortaya çıktığı için Sinan’ın okulunun aksadığını ifade eden Sağlam, "Türkiye’de birçok doktora götürdük. Bir sürü tahlil yaptırdık. Ama maalesef bir çare bulamadık. Sürekli kaşınıyor. Akşamları acı çekiyor. Sürekli kaşınmaktan parmak uçları bile yıprandı. Okulda aileler çocuklarını oğlumun yanından alıyorlar. Oğlum da bunun için çok üzülüyor. Sürekli okula gidip ailelere bu hastalığın bulaşıcı olmadığını söylüyoruz. Allah rızası için bu çocuklarımızın tedavisi için bize yol gösterecek veya tedavi edebilecek doktor arıyoruz." dedi.

"TEDAVİ EDECEK DOKTOR ARIYORUZ"

Azat Sağlam’ın babası Mesut Sağlam ise Azat'ın 6 yaşından itibaren bu hastalığa yakalandığını ve 5 yıldır doktor doktor gezip tedavisi için uğraştıklarını ancak bir çözüm bulamadıklarını söyledi. Sağlam, "Hastalık yüzünden Azat yeğenim gibi o da ayda sadece 1 hafta okula gidebiliyor. Her türlü ilaç ve bitkisel ürünler kullandık. Fakat çare olmadı. Bizim maddi yardıma ihtiyacımız yok. Sadece çocuklarımızı tedavi edebilecek doktor arıyoruz."

Sinan ve Azat ise tedavi olabilmek için çok sevdikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den yardım beklediklerini ifade etti.


KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER