ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 12:27

Okulda öğrencilere 'askıda kitap'

Okulda öğrencilere askıda kitap


Kayseri’de bir okul, öğrencilerine yönelik 'askıda kitap' uygulaması başlattı. Öğrenciler, istedikleri kitapları buradan alarak okuma imkanı buluyor.

        Kayseri Melikgazi ilçesinde bulunan Kilim Sosyal Bilimler Lisesi'nin başlattığı askıda kitap uygulaması öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Okul müdürü Mustafa Kışan, ihtiyacı olanlar için uygulanan askıda ekmek yardımından esinlenerek askıda kitap uygulaması başlattıklarını belirtti. Kışan, uygulamanın ihtiyaç sahipleri için güzel bir faaliyet olduğunu ifade ederek, “Biz bir eğitim kurumuysak gönlü ve zihni aç olan öğrencilerin ihtiyacı olan kitapları askıda kitap ile gidermeyi amaçladık. Bu faaliyetimiz öğrencilerimiz arasında büyük ilgi gördü.” dedi.

        Uygulamaya öğretmenlerin büyük destek verdiğinin altını çizen Kışan, “Öğretmenlerimiz tarafından karşılanan kitaplar her ay yine öğretmenler tarafından buraya sürekli kitaplar konuluyor. Öğrencilerimizde istediği zaman istediği kitabı alarak okuyor. Tekrar buraya getiriyor. Yine isteyen öğrenciler buradan takasta yapabiliyor. Artık askıda ekmek yerine askıda kitap uygulaması burada hizmete geçmiş durumda. Bu kitaplarda öğrencilerimiz gönüllerinde ve zihinlerinde yeni ufuklar açacaktır diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

        Öğrenciler ise bu uygulamadan oldukça memnun. Okul öğrencisi Sibel Erol ise “Bu uygulama ile istediğimiz kitabı buradan alabiliyoruz. Herhangi bir kayıt altına alınmıyor bu kitaplar. Herkes sorumluluğunun bilincinde işi biten ve okumak isteyen herkes burada askıda kitap bölümünden istediği kitabı alabiliyor.” diye belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER