ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2012 Salı 13:39

OKÜ’de şiir rüzgarı esti


Osmaniye’de Aktif Gazeteciler Cemiyeti ile Korkut Ata Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü işbirliğinde “Güneysu ve Edebiyat” konulu şiir dinletisi düzenlendi.

Güneysu Dergisi’nin tanıtımının da yapıldığı OKÜ Amfisindeki programa Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Tel ve Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Elif Derya Übeyli ile birlikte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Güneysu Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Doğru, bölgedeki şiir severlere büyük imkanlar sunduklarını belirterek, pek çok şairin Güneysu sayfalarından geçtiğini aktardı. Derginin gelecekteki hedefleri ile ilgili bilgi veren Doğru, “28. yılına giren bu derginin oluşturduğu bazı geleneklerini yeniden canlandırmak ve yaşatmak istediğimizi belirtmek isterim. Bunlardan ilki cumartesi öğle sonları çaylı edebiyat sohbetleri. Başlatacağımız sohbetlerin yeniden edebi bir muhite dönmesi yeni kalemlerin ortaya çıkmasını sağlayacaktır.” dedi.

Güneysu Dergisi İmtiyaz Sahibi ve Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir ise çeyrek asırdan fazla bir geçmişe sahip Güneysu Dergisi’nin şehrin köklü edebiyat tarihine ışık tuttuğunu vurguladı. Cihangir, programın yapılmasında katkıları olanlara teşekkür etti.

Program, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerinden Ebru Dilbas, Gamze Rüzgar, Dilek Yüce, Sevgi Tarhan, Fatma Yavuz, Atiye Savaş, Şemse Korkmaz, Ayşegül Ünsal ve Sinem Erol’un Güneysu’da yayınlanan Nazım Kocabozdoğan, Ali Parlak, Servet Yüksel, Celalettin Kurt, Ahmet Neşet Dinçer, Hümeyra Yargıcı, Ahmet Sezgin ve Bestami Yazgan’a ait şiirleri okumalarıyla sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER