ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:23

Öğrenciler için kermes


Manisa Akhisar ilçesinde, Akhisar Kasaba ve Köyleri Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (AKDER) tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes düzenledi. Kermesin açılışına Akhisar Kaymakamı Kamil Köten, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Başkan Yardımcısı Latif Çakmak, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Kaymakam Köten, gayretlerinden dolayı AKDER gönüllülerine teşekkür ederek, "Dayanışmanın en güzel örneklerinden birini bugün burada görüyoruz. Bu güzel hizmette emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi. Kermesle ilgili bilgi veren AKDER Başkanı Hasan Hüseyin Türkoğlu ise gelirini fakir öğrencilere burs olarak verdiklerini, kışlık gıda maddeleri, ikramlıklar ve yemek çeşitlerini satışa sunduklarını söyledi. Türkoğlu, kermesin dokuz gün açık kalacağını belirterek hayırseverleri davet etti.

Daha sonra kermesin kurdelesi Kaymakam Köten, Başkan Hızlı ve eşi Nergiz Hızlı tarafından kesildi. 21 Kasım 2012'ye kadar devam edecek kermesten ilk alışverişi yapan Kamil Köten, ev yapımı köy ekmeği satın aldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER