ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Aralık 2012 Salı 02:05

Öğrenciler huzurevinde yaşlılarla birlikte eğlendi


Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri, İlkadım Belediyesi ve öğrenciler tarafından hazırlanan müzikli eğlence programında yılbaşını erken kutladı.

    İlkadım Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün Ahmet Sarı Lisesi işbirliği ile huzurevinde erken yılbaşı kutlaması adı altında düzenlediği etkinlikte öğrenciler ve yaşlılar birlikte eğlendi. Büyüklerini ziyaret etme imkanı yakalayan okul öğrencileri, huzurevi sakinleri ile birebir ilgilenerek bir süre sohbet edip hayat hikayelerinden kesitler dinledi.

    Öğrencilerin ziyaretinden oldukça memnun kalan huzurevinin sakinleri kendilerine gösterilen ilgiden oldukça memnun oldu. Ahmet Sarı Lisesi Matematik Öğretmeni Serkan Yavuz, “Hem yaşlılarımızı mutlu etmek hem de güzel bir gün geçirmek için öğrencilerimizle yaşlıların yanında olmak istedik. Sizlere böyle bir programı sunmamıza imkan sağlayan Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş'a da katkı ve desteklerinden teşekkür ediyorum." dedi.

    Konuşmanın ardından Şef Hızır Aydın yönetimindeki müzik grubu ve solist Hava Güven'in seslendirdiği türkülerle yaşlılar gönüllerince eğlendi.

    Programın sonunda huzurevi sakinlerine getirilen yaş pasta hep beraber kesildikten sonra topluca hatıra resmi çekildi. Program, huzurevi sakinlerine çeşitli hediyeler verilmesiyle son buldu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER