ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 14:08

Öğrenciler cezaevinde 'kutlu doğum' etkinliği düzenledi

Öğrenciler cezaevinde kutlu doğum etkinliği düzenledi


Mersin’in Tarsus ilçesinde Yıldırımhan Bahar Koleji öğrencileri, cezaevinde tutuklu ve hükümlülere yönelik ‘kutlu doğum’ etkinliği düzenledi.

Tarsus C Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürlüğü çok amaçlı salondaki programda öğrencilerden oluşan Bahar Korusu, Efendimizi anlatan ilahiler okudu.

Kurum Müdürü Ömer Ekinci, Bahar Koleji Müdürü Ali Erdoğan, ceza infaz kurumu personelleri ve diğer görevlilerle birlikte çok sayıda hükümlü ve tutuklu katıldığı programda Bahar Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Ali Aşkın ‘Peygamber Efendimiz’ konulu bir sunum yaptı. Daha sonra müzik öğretmeni Adil Sayan’ın şefliğinde, ‘Bahar Korosu’nun seslendirdiği ilahi ve ezgilerle renk kattığı program, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Bahar Korosu, Uyan ey gözlerim, Hak yarattı alemi, Mevla görelim neyler neylerse güzel eyler, Aç açabildiğin kadar sineni ummanlar kadar olsun adlı ilahi ve ezgileri seslendirdi. Programına katılan hükümlü ve tutuklulara gül ve Hz. Muhammed (sav)’in örnek hayatını anlatan 100 adet kitap hediye edildi. Kurum Müdürü Ekinci, Bahar Koleji öğrenci ve yöneticilerini güzel program için teşekkür etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER