ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 18:40

Öğrenci velileri yol kesti

Öğrenci velileri yol kesti

Samsun'un Atakum ilçesinde yer alan Atakum Tarım Anadolu Meslek Lisesi'nin yıkılarak yerine cami yapılmasına karşı çıkan öğrenci ve veliler, eylem yaptı.


Sendika üyelerininde destek verdiği eylemde konuşan Atakum Tarım Anadolu Meslek Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, "Yıkılacak okulumuzun yerine yapılacak olan binanın İmam Hatip Lisesi'ne tahsis edildiğini İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri belirtti. Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından okulumuzun cami alanına çevrilmesiyle ilgili hazırlanan imar planın iptali için dava açtık. Ayrıca okulumuzun taşınmasını durdurmak için ikinci dava açtık. Mahkeme kararları beklenmeden İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2013-2014 ders yılı sonunda okulumuzun Gelemen YİBO'ya taşınmasının planladığını tarafımıza yazılı bildirmiştir." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin Atakum Tarım Anadolu Meslek Lisesi öğrencilerine üvey evlat muamelesi yaptığını belirten Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, "Kendi öz malına ve okuluna sahip çıkmayan Milli Eğitim Müdürlüğü'ne en kıymetli olan varlıklarımız olan çocuklarımızı nasıl emanet edeceğiz? Sayın Valimizin uğradığımız bu haksızlığı belgeleriyle bizden dinlemesini, okulumuza ve çocuklarımıza sahip çıkmasını bekliyoruz. O gelinceye kadar buradayız. Okul Aile Birliği, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşları olarak Gelemen YİBO'ya gitmeyi kabul etmiyoruz, Mahkeme kararları açıklanana kadar okulumuzu terk etmeyecek ve okulumuzda nöbet tutmaya devam edeceğiz. Bu olayda ihmali bulunan ve görevini kötüye kullanan kamu görevlileri hakkında savcıları göreve davet ediyoruz." diye konuştu.

Açıklamanın ardından öğrenci ve veliler, sendika temsilcileri ile üyeleri okulun kenarında yer alan karayoluna çıkarak yolu bir süre trafiğe kapattı. Polis yolu trafiğe kapatan eylemcilere uyarıda bulundu. Eylemciler daha sonra yolu trafiğe açtı. Öğrenci ve veliler, okulun bahçesine çadır kurarak beklemeye başladı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER