ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 14:10

Ödüllü minik oyuncu ilgi odağı oldu

Ödüllü minik oyuncu ilgi odağı oldu

Venedik Film Festivali'nde "En iyi erkek oyuncu" ödülü alan, Sivas filminin başrol oyuncusu Doğan İzci, okulunda ilgi odağı oldu.


 

Venedik Film Festivali'nde "En iyi erkek oyuncu" ödülü alan, Sivas filminin başrol oyuncusu Doğan İzci, yeni eğitim-öğretim yılının ilk gününde arkadaşlarının ve öğretmenlerinin odağı oldu.

Yozgat’ın Yerköy ilçesindeki Şehit Şaban Karadoğan Ortaokulu'nda eğitim gören 11 yaşındaki İzci, okula babası Nedim İzci ile geldi. Arkadaşlarıyla sohbet eden 6. sınıf öğrencisi İzci'ye öğrenciler ve öğretmenler ilgi gösterdi. Bazı öğrenciler, İzci ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okulda arkadaşlarıyla hasret gideren İzci'yi, okul müdürü Gökhan Ökde başarısından dolayı tebrik etti.

İzci, memleketinde kendisine yakın ilgi gösterilmesinden mutluluk duyduğunu söyledi.

Venedik'te ödülü tüm Türkiye adına aldığını belirten İzci, "Ödül almak güzel bir duygu ama ben bu ödülü kendime almadım, Türkiye için aldım ve Türkiye'ye hediye ediyorum. Eğitimimi sürdürüp, iyi bir oyuncu olmak istiyorum" dedi.

Sınıf öğretmeni Erdal Ehlil de "Doğan İzci öğrencimiz derslerinde başarılı, sosyal, aktif bir öğrenci. Aynı başarısını filmde de göstermiş. Aldığı ödül de bunu gösteriyor. Yerköy’de çalışan bir öğretmen olarak kendisiyle gurur duyuyorum, sevindik" diye konuştu.

İtalya'da bu yıl 71'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nde Türk yönetmen Kaan Müjdeci'nin "Sivas" filmi, "jüri özel ödülü" almış, filmin başrol oyuncusu Doğan İzci de festivali takip eden uluslararası sinema yazarlarının belirlediği "Premio Bisato D'oro"da en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştü.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER