ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 15:52

O ayıptan dönüldü

O ayıptan dönüldü


Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, kimliği belirsiz kimsesiz engelli gence bakan Gülsüm Kabadayı'nın bakım ücretine haciz konulduğu yönündeki haberleri yalanladı.

Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nün yazısı gereği bakım ücretine haciz uygulanmasının mümkün olmadığını belirtti. Cevheroğlu, "Devletin bu çocuğa bakması için verdiği parada bir kesinti yok." dedi. Cevheroğlu, Kabadayı'nın geçmişe dayalı bir borcundan ötürü babasından aldığı dul ve yetim aylığına haciz uygulandığını söyledi. Şehit ailelerine, dul ve yetim maaşlarına, sosyal amaçlı verilen paralara haciz işlemi uygulanamadığını belirten Cevheroğlu, ayrıca Antalya Valisi Sebahattin Öztürk'ün talimatıyla 240 TL'lik elektrik borcu ödenen Kabadayı'ya bin lira yardım yapıldığını kaydetti.

KABADAYI: ÜÇ HESABIMA HACİZ KONULDU

Gülsüm Kabadayı ise devletten bakım ücretinin yanı sıra dul ve yetim maaşı ile bez parası aldığını, üç hesaba da haciz uygulandığını ileri sürdü. Haciz işleminden ötürü maaş aldığı hesaplara ait banka kartlarının da iptal edildiğini savunan Kabadayı, aynı sorunla yıl başından önce Rusya'ya gitmeden önce de karşılaştığını anlattı. O zaman sorunu verdiği dilekçi ile çözdüğünü belirten Kabadayı, "O zaman vergi dairesi bankalara yazı yazdı çözüldü. Bu sefer yazı götürdüğüm bir banka kabul etmedi, diğeri de Ankara'ya soracağını söyledi." diye konuştu.

Kamuoyunda 'Gülsüm anne' olarak bilinen Gülsüm Kabadayı, Antalya'da, 2008 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa mahkum hale gelen ve kimliği belirlenemediği için 'Umut' adı verilen engelliye evinde bakıyor. Devletin kimlik çıkararak Mustafa Öz ismini verdiği engelliye baktığı için Gülsüm Kabadayı'ya her ay bin 64 lira bakım ücreti ödeniyor. Eşinden boşanan Kabadayı ayrıca babasından kalan dul ve yetim aylığı ile Umut için bez parası alıyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER